Yetkililer Duyun Sesimizi ! Bu Köylerde Telefon Çekmiyor

0

Giresun’da 120 hanenin bulunduğu yaklaşık bin nüfusun yaşadığı Çanakçı’nın Çağlayan ,Karaman ve Düzköyünde köylüler cep telefonuyla görüşebilmek için yüksek yerlere çıkmak zorunda kalıyor.

Türkiye 4,5G’ye geçmenin heyecanını yaşarken, telefon görüşmesi yapmak isteyen Giresunlu Çanakçı köylüler ise minare, ağaç ve yüksek tepelerde şebeke çekmesini bekliyor.
Giresun’un Çanakçı ilçesine bağlı Çağlayan ,Karaman ve Düzköyünde  yaşayan vatandaşlar telefonla görüşebilmek için yüksek noktalara çıkmak zorunda kalıyor.
İlçe merkezine 8 kilometre mesafede bulunan  Çağlayan ,Karaman ve Düzköyünde yaşayan vatandaşlar aldıkları binlerce liralık telefonlara rağmen görüşme yapamadıklarını belirttiler. Köy içinde hiçbir GSM operatörü şebekesinin çekmediği Çağlayan köyünde telefonla görüşmek isteyenler ya bir ağacın tepesine ya da cami minarelerine çıkıyor ya da köyün dışındaki tepelere çıkarak şebekenin çekmesini bekliyor. Yıllardır telefon sıkıntısı yaşadıklarını ve defalarca ilgili kurumlara müracaatta bulunduklarını kaydeden köy sakinleri ise sorunlarının biran önce giderilmesini beklediklerini söylediler.

Bitsin artık bu çile
Telefonla hiçbir yere ulaşamadıklarını kaydeden köy sakinlerinden 40 yaşındaki Şenol Atalar ise “Hasta olsak ambulans çağıramıyoruz..Yetkiliere defalarca söyledik hiç kimseler mağduriyetimiz gidermedi.Hangi çağda yaşıyoruz.  Evimle telefon çeken tepenin mesafesi yaklaşık 500 metre.  Yıllarca süren telefon işkencesinin çözülmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Farklı şehirlerde işsizlikten şehirlere göç edilirken bizim köyden telefon çekmediği için şehirlere göç edenler var . Yetkili operatörlerden köyümüze cep telefonlarının çekmesi için gerekli altyapıyı oluşturmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here