Yayla Şenliklerinde neden Ambulans yok

0

Değerli Şalpazarı Sisdağı Gündem takipçilerim bir basın mensubu olarak ilçemizdeki ve bölgemizdeki eksiklikleri, olumsuzlukların  ve bunu yanında yapılan güzel olayları gündeme taşımak bizlerin görevidir.Geçtiğimiz bir hafta önce bir köşe yazımda sanki olacağını hissedercesine yaylalarımızdaki magandaları gündeme taşıdık,bu gibi olaylara son verilmesi için yetkililere seslenmiştik.

Evet biz bu konuyu gündeme taşıdık dün Eskala otçu Şenliğinde 15 yaşında bir gençimizin maganda kurşunu sayesinde bir gözünü kaybetti. Oldumu şimdi,bir gençin bir yavrumuzun hayatını kararttınız,umarız bundan sonra olmaz.

Şuan hastanede tedavi gören bu yavrumuza geçmiş olsun acil şifalalar dilerken dün ve bu gün birçok yayla şenlikleri gerçekleşti.Yayla şenliklerinin yapıldığı bölge ve yaylalarda çok büyük bir eksiklik dikkatimi çekti.Bu yayla Şenliklerini organize eden Sayın yetkililer,onbin yirmibin kişinin olduğu bir yayla şenliğinde nasıl olur da bir ambulans olmaz.Geçtiğimiz perşembe günü Göllüalan şenliklerinde sahnede çekim yaptığım esnada bir vatandaşın sahnede bulunan sunucuya yol kenarında bir bayanın fenalaşarak bayıldığını söyledi. Tabiki şenlik alanında ambulans veya sağlık ekibi yok,Sunucu anons yaparak yol kenarında bir bayanın bayıldığını içimizde doktor yada sağlık kuruluşunda çalışan birinin olay yerine gitmesini söyledi.

Oldumu şimdi.Bu yayla şenlik alanında bir ambulans ve sağlık ekibi olsa erken müdahale yapsa daha uygun olmazmı. Biliyorsunuz ki giden geri gelmez, Yapılan yayla Şenliklerindeki bu eksikliği yapılacak olan yayla şenliklerinde giderelim.

Yetkiller sesimize kulak verin lütfen….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here