Vatandaşlar isyan etti: Tozdan çamurdan duramıyoruz

Şalpazarı Sisdağı Yaylasında  yaşayan vatandaşlar söz verilip yapılmayan yol için isyan etti.

Sisdağı yaylası Hanyanı Cami yanından Eynesil Obası arasında  bozuk yollar araç sürücülerini ve mahalle sakinlerini çileden çıkardı. İki yıl önce söz verilen  yıldan bu zamana yapılması beklenen ancak yapım için hiç bir girişimde bulunulmadığını iddia eden vatandaşlar yolların bir an önce yapılmasını isterken toz ve çamurdan yolda yürüyemediklerini ifade ederek, yetkililerden çözüm istediler.

Şalpazarı İlçesi Sisdağı yaylası Hanyanı Cami yanından Eynesil Obası arasında asfaltlanmayan yollar  vatandaşları isyan ettirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yayla sakinleri  2 yıl önce yapacağına dair söz verdiğini fakat yapmadığını belirten vatandaşlar, Bu yol üzerinden günde yüzlerce araç geçiyor.2 yıl önce bu yolun asfalt olacağı konusunda bize söz verildi. Hatta bazı yayla sakinleri telefonla aranarak o yol konusunu ben hallettim kısa zamanda asfalt olacak diye söz verildiğini söylediler.  Asfaltlanmayan yollardan geçemez hale geldik. Güneşli havada  toz içinde yağmurlu havada da çamur içinde. Verilen sözler tutulsun ve gereken yapılsın. Hizmet dışında bir şey istemiyoruz.Bu olayı defalarca gündeme getirmemize rağmen kimse ilgilenmiyor.

Hafta sonu kafa dinlemek için çıktığımız Sisdağı Yaylasında evde duramıyoruz. Olduğu gibi toz eve doluyor. Her tarafımız sapsarı toz oldu. kaç defa şikayetimizi bildirmek istedik ama bir saat telefonda bekletildik, muhatap bulamadık. Çözüm bekliyoruz”

Koronadan ölmedik tozdan topraktan öleceğiz. Herkesi aradık, soruna bir çözüm bulamadılar. Kapıya çıkamıyoruz. Yol yapılınca herkez ben yaptırdım,ben yaptırdım diyerek fotoğraf çektirmeye yetişemiyor;dediler.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

1 YORUM

  1. 2 sene önce şalpazarı belediye başkanının geçen sene yolun yapılacağına dair inasanlık adına söz verdiğine bende şahidim demekki insanlığı unuttu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here