Vakfıkebir’de Koronavirüs şüphesi ! Başhekimden açıklama geldi

1

Edinilen bilgiye göre; Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde, 1 kadın, 1 erkek, iki kişi koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alınmıştı.

İki kişide umreden geldikleri ve ateşlerinin yüksek olduğu, bu yüzden Vakfıkebir Devlet Hastanesi giderek, dahiliye servisi ile acil servise başvurdular.  Hastalardan kan örnekleri alınırken bu örnekler Ankara’da bulunan bir laboratuvara gönderilmek üzere Trabzon Havalimanı’na getirildiği öğrenildi. Hastalar, Vakfıkebir Devlet Hastanesinde özel bir odada gözetim altında tutulurken tam teşhis için tetkik sonuçları bekleneceği ifade edildi.

BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA GELDİ ,PANİĞE GEREK YOK

Vakfıkebir’de korona virüsü ile ilgili çıkan haberlerle ilgili; Hastane Başhekimi Dr. Aydın Kant, olayın tamamen tedbir amacıyla yapılan uygulamadan ibaret olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Umre ziyaretinden dönen üç kişiden ateş veya öksürük şikâyetleri oluştu. Bu üç kişi yurt dışından gelmeleri dolayısıyla tedbir amacıyla kontrol altına alınmış tahlil sonuçları 24 saat içerisinde çıkarak kamuoyuna açıklanacaktır. Sağlık Bakanlığımızın konu ile ilgili kesin talimatları var. Haklı olarak hastanemizde gerekli tedbirleri almış. Bu uygulama ülkemizde yüzlerce kişiye yapılıyor ve şükürler olsun henüz bu virüse rastlandı. Kısacası paniğe korkuya gerek yok. Rutin bir uygulama yapılıyor.”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here