Trabzonspor’un yeni doktoru belli oldu!

0

Bordo Mavili ekibinde Doktor Hakan Bozdoğan’ın yerine getirilen isim belli oldu.

Trabzonspor yaşanan son sakatlıkların ardından kulüp doktoru Hakan Bozdoğan ile yollarını ayırma kararı almıştı. Bu göreve kimin geleceği merak konusuyken Hakan Ayaz ile anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Bilindiği üzere Abdülkadir Ömür için AEK maçında yaşadığı sakatlığın ardından ödem teşhisi koyulduktan sonra bugün futbolcunun dizinde menüsküs tespit edilmesinin ardından Trabzonspor kulüp doktoru Hakan Bozdoğan ile yollarını ayırarak yerine Hakan Ayaz’ı getirdi.

HAKAN AYAZ KİMDİR?

Trabzonspor’da Hakan Ayaz’ın tekrar göreve getirilmesi ile Hakan Ayaz’ın kim olduğu araştırılmaya başladı.

1968 Trabzon Of doğumlu olan Hakan Ayaz, KTÜ Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Londra’da University of London’a bağlı The Royal London Hospital Medical College’de (Kraliyet Londra Hastanesi Tıp Fakültesi) yapmıştır.

Spor hekimi olan Hakan Ayaz Trabzonspor’da geçmiş dönemlerde uzun yıllar doktorluk yapmıştır.

Bunun yanı sıra 9 ayrı kulüpte daha doktorluk yapmış olan Ayaz, tecrübesi ile öne çıkıyor. Sakatlığı umutsuz olarak görülen futbolcuları bile iyileştirmiş olan doktor Ayaz, Sadri Şener yönetiminin son döneminde kendi deyimiyle haksız bir şekilde görevinden alınmıştır.

Verdiği bir röportajda en rahat çalıştığı teknik adamların sorulması üzerine hepsinin yeri ayrı ama Şenol Güneş, Hamza Hamzaoğlu ve Kemal Özdeş’in yeri bende farklıdır diyor.

En zorlandığı teknik adama ise Hikmet Karaman yanıtını veren Ayaz, tam 17 teknik direktörle çalışmış ve son olarak Hamza Hamzaoğlu ile Erzurumspor’da görev yapmıştır.

Mesleki bilgisine ve tecrübesine çok güvenen Ayaz, Chelsea’de bile doktorluk yapabileceğini söylüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here