Trabzon’da sokağa çıkma yasağı var mı?

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan etti. Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklamada bu karardan Trabzon’un muaf tutulduğu duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından en çok merak edilen konulardan biri de 16 – 17 – 18 ve 19 Mayıs tarihlenirnedu uygulanacak ‘Sokağa Çıkma Yasağı’nın Trabzon’da da uygulanıp uygulanmayacağı konusu oldu.

TRABZON VALİLİĞİ AÇIKLADI: ‘SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BULUNMAMAKTADIR’

Trabzon Valiliği gece geç saatlerde yaptığı açıklamada, ”16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunanlar dışındaki vatandaşlarımız için sokağa çıkma yasağı kararı bulunmamaktadır. Böyle bir karar alınması durumunda valiliğimiz gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır” dedi.

TRABZON’DA GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI KALKTI

9 il için daha giriş-çıkış yasağının kaldırıldığını duyuran Erdoğan, “Geçtiğimiz hafta 7 ilimizdeki giriş çıkış sınırlandırmasını sonlandırmıştık. Bu haftaki toplantılarda, 9 ilimiz için daha şehirler arası giriş çıkış sınırlandırmasını sona erdirdik. Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerimizde kısıtlamayı kaldırdık. Herhangi bir olumsuzluk durumunda sınırlandırmaları yeniden artırmamak için bu hatırlatmaları yapıyoruz. Noterlerde nöbetçilik uygulamasını kaldırarak, normal çalışma dönemine geri döndürüyoruz.” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında bağış tutarı 2 milyar lirayı buldu.” dedi. 61saat.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here