Trabzon’da koronavirüs sayısı artıyor! İşte son rakamlar

0

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsün Trabzonan son dakika Bilgiler….

Dünya’yı etkisin altına alan ve bunlarca kişinin ölümüne neden olan Türkiye’de de dünki rakamlara göre 1’i Trabzon olmak üzere 30 kişinin hayatını kaybettiği Koronavirüs salgını ile ilgili uzmanlar uyarılarını sürdürüyor. 
Bakanlığın yayınladığı 14 kurala mutlaka uyulması gerektiği, izole olunması, acil olmadıkça sokağa çıkılmaması, 65 yaş üstünün kesinlikle sokağa çıkmaması çıkanların ve yurt dışındn kısa süre önce geldiği bilinen ama gizlenen kişilerin polise ihbar edilmesi çok önemli.

TRABZON’DA SON RAKAMLAR

Bakanlığa yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Trabzon’da bugüne kadar 250’ye yakın vatandaşa koronavirüs testi yapıldı. KTÜ Farabi Hastanesi’nin bölgede Test Merkezi seçilmesi ve bugün itibariyle teste başlaması test sayısını arttıracak.

250 ŞÜPHELİ 12 POZİTİF BİRİ AĞIR

Trabzon’da bugüne kadar test yapılan 250’ye yakın şüpheli vakadan 12’sinin sonucu pozitif çıktı ve bu 12 kişi karantina altında, durumu ağır olan 91 yaşında bir hasta olduğu kaydedildi.

BİR KİŞİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ

Diğer hastaların tedavileri devam ederken bugüne kadar Trabzon’da koronavirüsten 1 vatandaş hayatını kaybettiği ifade edildi.

LÜTFEN DIŞARI ÇIKMAYIN

Lütfen mecbur olmadıkça evden çıkmayalım, izole olun, bu işin şakası yok. 
Acil durumlar veya ihtiyaçlar için evden çıkan vatandaşlarımız kalabalık ortamlardan uzak dursun, temastan kaçınsın, işlerini halledince hemen evlerine geri dönsün, eldiven ve maske takmayı ihmal etmesin, eve döndüklerinde ayakkabılarını dışarıda çıkarıp ellerini yüzlerini güzelce yıkayıp kıyafetlerini izole bir odada çıkarıp hemen yıkamaya atsın.
Haber:61saat.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here