Trabzon’da koronavirüs salgını taşıyan mahalle ve ilçeler güncellendi!

0

Sağlık Bakanlığı, ‘HayatEveSığar’ telefon uygulamasında Trabzon’da şehir geneli ve ilçelerin koronavirüs yoğunluk haritasını kullanıcılarına açtı Koronavirüs vaka ve ölüm sayısının paylaşılmadığı uygulamada salgının en yoğun olduğu bölgeler en yüksek riskli bölge kırmızı, orta derece  riskli bölge sarı ve düşük derece riskli bölge yeşil renkleriyle gösterildi.

Trabzon geneli koronavirüs haritasını sizler için görüntüledik. 2 Mayıs 2020 tarihi itibariyle güncel haritaya göre sizler için ilçe ilçe değerlendirme hazırladık.

6 İLÇEDE KORONAVİRÜS ETKİLİ OLDU

Görüntülere göre Trabzon’da en yüksek koronavirüs salgının göründüğü bölge sırasıyla Ortahisar, Of, Akçaabat, Hayrat, Çarşıbaşı ve Köprübaşı olarak belirlendi.

5 İLÇEDE BELİRLİ ALANLARDA ETKİLİ OLDU

En düşük koronavirüs salgının göründüğü ilçeler ise sırasıyla Beşikdüzü, Yomra, Araklı, Sürmene ve Çaykara ilçelerinin sokak gibi belirli alanları olarak kaydedildi.

BİR İLÇEDE GÖRÜLMEDİ

Koronavirüs salgının görünmediği ilçe ise Şalpazarı olarak görülürken adı geçmeyen diğer ilçelerde ise koronavirüs salgının orta derece olduğu haritada gösterildi.

ORTAHİSAR’DA 8 MAHALLENİN BELİRLİ ALANLARI YÜKSEK RİSKLİ

Trabzon’un en kalabalık ilçesi olan Ortahisar’da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun da önlemlerinin aldığı ve Sağlık İl Müdürlüğü’nün filyasyon takibini yaptığı mahalleler güncel olarak Erdoğdu, Yenicuma, Çukurçayır, Aydınlıkevler, Gazipaşa, Kalkınma, Karlık ve Pelitli mahallelerinin belirli bölgeleri olarak kaydedildi. Diğer mahallelerde ise koronavirüs vakasına az rastlandığı veya hiç olmadığı uygulama üzerindeki yopğunluk haritasından görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here