Trabzon’da Kar alarm

0

Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün tahminlerine göre bugün  15 ilçe kar yağışlı..  Geri kalan 3 ilçe ise karla karışık yağmurlu gösterildi. Trabzon genelinde yarından itibaren 3 gün boyunca güneşli bir gün beklenirken Salı günü yine kar ve yağmur geliyor…

Trabzon’da bugün hava sıcaklıkları kimi ilçelerde – 7’lere kadar düşecek. Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün tahminlerine göre Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Maçka, Of, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra’da kar yağışı bekleniyor. 
Tahmin edilen en düşük sıcaklık – 7 ile Çaykara İlçesi Uzungöl Mahallesinde olacağı tahmin edilirken yarından itibaren ise kar yağışının duracağı ve güneşli bir gün Trabzon geneline hakim olacak. 
Güneşli bir günün gelecek olması ise Trabzon’da sıcaklıkları pek de etkilemeyeceği yine hava durumunun il genelinde – 7 ile 11 derece arasında seyretmesi bekleniyor. 
Trabzon il genelinde Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri Parçalı Bulutlu ve güneşli bir hava beklenirken salı gününden itibaren ise il genelinde kar ve yağmur tahmin ediliyor. 
Bugün Ortahisar, Akçaabat karla karışık yağmurlu bir hava beklenirken Araklı İlçesinde ise parçalı bulutlu bir hava etkili olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here