Trabzon’da Esra için herkes seferber oldu.

Tonya ilçesine bağlı Karaağaçlı Mahallesi’nde yaşayan ve doğuştan yürüme engelli olan Esra Sağlam, tedavi olup, yaşıtları gibi gezip, oynamak ve yürümek istiyor. Özel bir rehabilitasyon merkezinde 4’üncü sınıf öğrencisi olan Esra Sağlam, ameliyat olup yürüyeceği günün hayalini kuruyor.

Bahçede oynayan arkadaşlarını, evlerinin camından izleyen Esra, bir gün onlar gibi oyun oynayacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Esra’nın yardım çığlığını Şalpazarı Sisdağı Gündem olarak geçen hafta sonu sizlere duyurmuştuk. Şalpazarı Sisdağı Gündem’in haberinin ardından Esra için bugüne kadar 20 bin TL’nin üzerinde para toplandı. 

Baba Cevat Sağlam, İstanbul’a gittiklerini ifade ederek burada hem özel bir hastanede hem de devlet hastanesinden randevu aldıklarını kaydetti.

Yardım kampanyasının ardından 20 bin TL’nin üzerinde para toplandığını ifade eden Baba Cevat Sağlam, “yardımlar gelmeye devam ediyor. Herkesten Allah razı olsun. Şu anda hastanede tahliller yapılıyor. Yakında ilk ameliyatını olmasını bekliyoruz. Hastaneden toplamda 5 ameliyat olacağını bunun da süresinin 6 – 7 ayı bulacağını söylediler” dedi. 

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’in doktor çocuğunun da kendileriyle beraber olduğunu ve yardımcı olduğunu ifade eden Baba Cevat Sağlam, kızının yürümesinin tek hayali olduğunu söyledi.  
Anne Fatma Sağlam, “Defalarca doktora gittik ama şifa bulamadım. İstanbul’da bir hastaneyi önerdiler, kızımı İstanbul’daki özel hastaneye götürdük, doktorla görüştük ve ameliyat için 60 bin TL istedi. Benim de o parayı ödemeye durumum yok. Eşim, inşaatlarda çalışıyor. Kızımın yürümesi ve arkadaşları ile koşup oynaması tek dileğim” dedi. Hatırlanacağı üzere Esra’ya, İstanbul’da özel bir hastanede yapılan muayenede ‘bilateral FVDRO’ ve ‘sol DEGA bilateral’ medial kolon kısaltma operasyonu yapılması uygun görüldü. Ameliyat masraflarının 60 bin lira olduğunu ifade eden Sağlam ailesi, hayırseverlerden yardım bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here