Teşekkürler !! Magandaların ayıbı giderildi.

0

TEŞEKKÜRLER…

Şalpazarı ilçesi Geyikli Mahallesi -Sisdağı Yaylası üzerinde bulunan kimliği belirsiz kişiler Şehit Murat Göce ‘nin ve Şehit Fatih Tolga Özer ismi yazılı  tabela kendilerine hedef tahtası yapmış Şalpazarı Sisdağı Gündem haber sitesi olarak bu ayıbı gündeme taşımıştık.

Şalpazarı İlçesinde utandıran görüntü diye Gündeme taşıdığımız haberimize Şalpazarı Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi haberimize kulak vererek Şehit Murat Göce ve Şehit Fatih Tolga Özer isminin yazılı olduğu tabelaları yenilerek eskisiyle değiştirdiler.

1998 yılında Şırnak’ta PKK’lı hainler tarafından şehit edilen,Fatih Tolga Özer ve Murat Göce’nin adının verildiği fidanlığın levhası, bazı kendini bilmezler tarafından hedef tahtası haline getirilmişti. Şırnak ili Gabar Dağı, Mağara Ağzı Mevkiinde 23 Ocak 1998 tarihinde hain PKK’lılar tarafından şehit edilen Murat Göce’nin ve Tunceli’de 1998 yılında şehit edilen Fatih Tolga Özer adı yaşasın diye Sis Dağı üzerinde yapılan bir fidanlığı verildi. Dönemin Geyikli Belediyesi tarafından 2000 yılında yaptırılan fidanlığa asılan tabela aradan geçen 18 yılda bazı kendini bilmezler tarafından hedef tahtası haline getirilmişti.. Silahları ile tabelaya ateş açan ve  her yerinde delik açan kendini bilmez magandaların, bu ayıbı görerek yetkililerden yardım istemiştik.  Tabelanın bir an önce yenisiyle değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekmiştik. Öncelikle bu sesimize kulak vererek tabelaların değiştirilmesinde destek olan Şalpazarı Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesine Teşekkür ederiz.

Umarız böyle bir olayla birdaha karşılaşmayız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here