Sisdağı Yaylasında dün çıkan orman yangını kontrol altına alındı

0
Trabzon Şalpazarı ilçesinde dün çıkan orman yangını bugün kontrol altına alındı. Geyikli Mahalle Muhtarı Muhammet Gülay 5 hektarlık alanın yandığını açıkladı.

Trabzon Şalpazarı ilçesinde, Sisdağı Yaylası Erkeksu obası ve Geyikli Mahallesi yakınındaki ormanlık alanda dün saat 18.00’de henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın bugün kontrol altına alınabildi. Geyikli Mahalle Muhtarı Muhammet Gülay , “Şu ana kadar 5 hektar alanımız etkilenmiş gözüküyor” dedi.

Trabzon Şalpazarı ilçesine bağlı Sisdağı Yaylası eskioba yakınlarında henüz bilinmeyen nedenle dün saat 18.00’de başlayan orman yangını sabaha kadar sürdü. Dün havanın kararmasıyla birlikte ara verilen  müdahale, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başladı. Yangına karadan da çok sayıda arazöz, itfaiye ve işçi ile müdahale edilirken,yangın bugün akşam saatlerine kadar sürdü.Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal olay yerine giderek çalışmaları yerinde inceledi.Sarp arazi yapısında meydana gelen yangın İtfaiye ekipleri tarafından  bir kısmı söndürülürken diğer kısmınında akşam saatlerinde yağan yağmur tarafından etkisiz hale geldiği bildirildi.Yangında 5 hektar orman alanı kül oldu.

Açıklama yok.Açıklama yok.

Açıklama yok.Açıklama yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here