Sisdağı Şenliği 26-27 Temmuz’da Yapılacak

0

Şalpazarı Belediye başkanlığında Başkan Refik Kurukız başkanlığında yapılan toplantıda Şalpazarı  yayla şenliklerinin tarihleri belirlendi. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve  Mahalle Muhtarları ile yapılan toplantıda 2019 yılı Yayla şenlikleri tarihleri belirlendi. Buna göre 200. Geleneksel Sis Dağı Şenliği’nin bu yıl 26 – 27 Temmuz tarihlerinde yapılacağını bildirdi.

Belediyede yapılan toplantıda, 26-27 Temmuz tarihlerinde  belirlenen Sisdağı  Yayla Şenliği hakkında bilgi veren Geyikli Mahalle Muhtarı Muhammet Gülay, özellikle gurbette olan hemşerilerinin yıllık izinlerini 26-27 Temmuz olarak ayarlamalarını istedi.

Ayrıca Sisdağı Yayla Şenliği’nin önemi hakkında bilgi veren Geyikli Mahalle Muhtarı Muhammet Gülay, ’’Sisdağı Şenliği Bayram gibidir. Uzun süredir görüşemeyen, dostların, akrabaların ve hemşerilerin birbirlerini tekrar görmelerine vesile olur. Sosyal dayanışmanın ve kaynaşmanın zirveye çıktığı, halkın kendi kimliğini ve geleneklerini hatırladığı kültürel bir oluşumlardır’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here