Simenli Ortaokulu öğrencisinden gururlandıran başarı

0

Şalpazarı ilçesinde eğitim veren Simenli Orta Okulu 7. Sınıf öğrencisi Ayşenur Kahraman, kitap okuma yarışmasında Trabzon il üçüncüsü oldu.
Trabzon Büyükşehir ve Trabzon Valiliği Milli Eğitim il Müdürlüğünün Orta okullar arası Trabzon il merkezi ve İlçeler  arasında düzenlenen ‘OKUyorum’ kitap okuma yarışması yarıması gerçekleşti.

Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerinin kazandırılması, serbest zamanlarının yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, anlama, yorumlama, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin artırılması, ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma büyük ilgi gördü. Yarışma sonucunda Şalpazarı İlçesi Simenli Ortaokul 7.sınıf öğrencisi Ayşenur Kahraman Trabzon genelinde il üçüncüsü oldu.

Trabzon il genelinde düzenlenen Kitap okuma yarışmasında üçüncü olan Ayşenur Kahraman Şalpazarı ilçesinin gururu olarak ilçesini ve okulunu gururlandırırken, genç kızın başarısı ailesini, öğretmenlerini ve arkadaşlarını da sevince boğdu. Dereceye giren öğrenci Ayşenur Kahraman’a bisiklet hediye edildi.

Ayrıca il genelinde üçüncü olan Ayşenur Kahraman’ın aynı okulda 8. sınıfta okuyan ikiz ablalarından Sümerya Kahraman 6. olurken ,Hümeyra Kahraman’da 12. oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here