Sancaktepe Ağasarlılar Dernek Başkanı İbrahim Tunç’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

0

Başkan Tunç mesajında;

Milletçe Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve onurunu yaşamaktayız. Her anı tarihte eşine az rastlanır kahramanlıklarla dolu Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolü bir çağdaşlaşma hamlesidir. Demokrasi ile taçlanan Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bu yana insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma gibi her alanda büyük mesafeler kat etmiş dünyanın büyük ülkeleri arasında yerine almıştır.

Bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti birlik ve beraberlik içerisinde, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeler ile dünyanın onurlu bir üyesi olarak yoluna devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanı için gözünü kırpmadan can veren tüm şehitlerimizi ve de özellikle 15 Temmuz’da Türk Milletinin kahramanlığını ve kararlılığını dosta düşmana tekrar gösteren Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitlerimizi rahmetle ve şükranla, gazilerimizi de minnetle anıyor;
Cumhuriyet Bayramınızı yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here