Samsun Şalpazarlılar Dernek Başkanı Nurettin Balta Cumhuriyet Bayramı mesajı

0

Samsun Şalpazarlılar Dernek Başkanı Nurettin Balta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Balta, 29 Ekim mesajında Cumhuriyet’in gelecek adına en büyük güvence olduğunun altını çizdi.

Adalet ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetin, herkesin gözbebeği durumunda olduğunu vurgulayan Başkan Nurettin Balta , Cumhuriyetin çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulduğunu belirtti. Balta, mesajında şunları belirtti:

“Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla insanımızın ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımıza görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, önünde uzanan aydınlık yolda, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir. Yeter ki gücümüzün, potansiyelimizin, kapasitemizin farkına varalım, birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Ülkemizde uzlaşma kültürünün benimsenmesi, sağduyulu ve akılcı yaklaşımlar sergilenmesi, önümüzdeki yıllarda çok daha güçlü bir Türkiye görmemizi mümkün kılacaktır.

Bu duygularla, Büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Bütün vatandaşlarımıza bu büyük bayram gününde selam ve saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here