Samsun Şalpazarlılar Derneğinden Barış Pınarı Harekatı’na destek

0
Samsun Şalpazarı Ağasarlılar”Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerleri unutmayarak destek verdiler.
Samsun ilinde bulunan Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek verildi ve askerler için dua edildi.Kur’an-ı Kerim okunan etkinlikte vatandaşlar, Barış Pınarı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için dua etti.

Hangi İslam ülkesi sıkıntıya girdiyse Türkiye’nin o ülke için her zaman yardım ettiğini ve destek olduğunu belirten Dernek Başkanı Metin Çolak, “Hiç kimsenin toprağında gözümüz yok, fakat kendi halkımızın ve o bölgedeki insanların can güvenliğini korumak için bu harekat gerekiyordu.” dedi. Metin Çolak, “Biz dernek olarak siyasi görüşümüz ne olursa olsun askerimize ve devletimize destek olmamız lazım. Şu an biz birliğimizi ve beraberliğimizi korumak ve onlara moral olmak mecburiyetindeyiz. Onlara desteğimizi dualarımızla göstermemiz gerekir.” ifadesini kullandı.

Türklerin tarihte her zaman başarılı olduğuna dikkati çeken Çolak, “İnşallah bu harekat da başarı ile sonuçlanır. Allah ordumuza zeval vermesin. Allah onları muzaffer eylesin ve onların yar ve yardımcısı olsun.” diye konuştu.
Samsun ilinde bulunan Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği,dernek lokalinde düzenlenen programa Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bahtiyar Öztürk, Doç. Dr. Mustafa Kara,İmam Hatip Turan Demirtaş ve dernek üyelerinin katılımıyla mevlit programı düzenlendi. Türk Silahlı Kuvvetler tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’na destek verildi, şehit, gazi ve görevdeki askerler için dua edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here