Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Derneği başkanını seçti

0
Samsun ilinde en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda 92 oyun 56’sini alan Metin Çolak yeni dernek başkanı oldu.

Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Olağan Genel Kurul Toplantısı, 22 Eylül Pazar günü dernek lokalinde gerçekleşti. İki liste ile seçimlere gidilen kurul toplantısında 92 üye oy kullandı. Kurulda Metin Çolak, Türker Gülay başkanlığa aday oldu. Geçtiğimiz dönem Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine başkanlık etmiş olan Nurettin Balta ise bu seçimlerde aday olmadı.

Çoğunluğun sağlanması ile başlayan kurul toplantısında divan heyeti belirlendi.  Heyetin belirlenmesinin ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından kurul gündemine geçildi. Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunup ibra edilmesi ile devam eden toplantıda tahmini bütçe de görüşülerek gündeme alındı ve müzakere edilerek kabul edildi. Ardından yönetim kurulu ve divan üyelerinin seçimine geçilen toplantıda 102 üyeden 92′ oy kullandı. Sabah saat 11.00’da başlayan seçimler akşam 17.00’de son buldu.

Yeni başkan Metin Çolak oldu

Başa baş giden seçimlerde Türker Gülay 29 alırken, Metin Çolak ise 56 oy alarak sandıktan zaferle çıktı. Oy çoğunluğu ile dernek başkanı seçilen Metin Çolak, zaferini rakibi Türker Gülay’a sarılarak kutladı. Dernek üyelerine, yeni yönetime ve tüm adaylara teşekkür eden Çolak, ‘Yeniden çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim. Oy kullanmak için sandığa gelen ve bizleri bu göreve layık gören tüm Şalpazarlılara şükranlarımı sunuyorum. Size layık işler yapmaya çalışacağız” dedi.Konuşmanın ardından toplantı son bulurken, dernek üyeleri ve yeni yönetim dernek lokali önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görüntünün olası içeriği: yazı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here