Şalpazarı’ndan Barış Pınarı Harekatına destek

0
Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlı Ağırtaş mahallesinde yaşayan  vatandaşlar Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı gerekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla mahallenin en yüksek tepesi olan Küçükevliya tepesine Türk bayrağı diktiler.
Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı gerekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na  destek vermek amacıyla Şalpazarı  ilçesine bağlı Ağırtaş mahallesi vatandaşları kendi imkanlarıyla mahallenin bulunduğu en yüksek tepesine olan Küçükevliya tepesine Türk Bayrağı dikerek şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal marşı okudular.Daha sonra dualar edilerek Mehmetçiğe destek verdiler.

Yüzlerce kişinin katıldığı Bayrak töreninde Mahalle muhtarı Osman Öztürk  yaptığı açıklamada, Küçükevliya Tepesi’nin bölge halkı için ayrı bir önemi ve değerinin olduğunu belirterek, “Mahalledeki yaşayan vatandaşlarımız ve muhtarlığımız böyle bir çalışma yapılmasını istemesi üzerine mahalle sakinlerimizin ve dostlarımızın desteğiyle şanlı bayrağımızı göndere çektik.Bayrak bizim için vatan demektir. Bayrak varsa biz yaşıyoruz” Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı gerekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla mahalle sakinleri olarak böyle bir karar aldık.Mahalle halkıma ayrı ayrı teşekkür ederim dedi.

Mahalle vatandaşları, “PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine  karşı gerekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na ve Mehmetçiğimize destek olmak amacıyla mahallenin en yüksek tepesine ay yıldızlı bayrağı dikerek dalgalanmasını sağladık, Türk bayrağımızı mahallemizin  en tepesinde dalgalandırarak manevi anlamda destek verme hususunda böyle bir karar aldık. Şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diler, ailelerine sabırlar dileriz. Biz her zaman Mehmetçiğin arkasındayız “diye konuştular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here