Şalpazarı’nda yüksekten Alo…

0

GSM operatörlerinin hiçbirinin sağlıklı bir şekilde sinyal vermeği Gökçeköy,Kuzuluk,Sinlice, mahallesinde vatandaşlar, film setlerine aratmayacak atraksiyona imza atarak yükseklere çıkarak  iletişim kuruyor.

Şalpazarı İlçesi Gökçeköy,Kuzuluk,Sinlice Mahalleleri başta olmak üzere birçok kırsal kesimde yıllardır yaşanan telefon sinyali sorunu mahalle sakinlerini canından bezdirdi. GSM operatörlerinin hiçbirinin verimli bir şekilde çekmemesi vatandaşı film sahnelerine aratmayacak atraksiyona sürüklüyor. Çünkü vatandaş iletişim kurabilmek için yükseklere tepelere çıkıyor. Can güvenliği olmayan bu iletişim şekli çağa yakışmamakla birlikte vatandaşın parasını ödeyip hizmet alamamasını da neden oluyor.

İNCELEME YAPTILAR GİTTİLER

Şalpazarı ilçesine bağlı  Mahalle sakinleri, “Yaklaşık 2000 aile bu mahallelerde yaşıyoruz. Telefonun çekmesi için evin çatılarına ya da yüksek yerlere çıkmamız gerekiyor. Verici istasyonları kurulması lazım. Hangi çağda yaşıyoruz. Her şeyin hallolması gerekirdi. Yüksek yerlere çıkıp konuşmaktan can güvenliğimizde yok. Yıllardır bu sorunu yaşıyoruz. Yetkililer mahallemize gelip inceleme yapıp gittiler. Bize bilgi veren olmadı. Yıllardır bu sorunun çözülmesini bekliyoruz. Yaşlısı çatıya çıkamaz, genci desen çatıda nöbet tutar. Bu sahneler ancak filmlerde olurdu ama bizde gerçek. Çok şey istemiyoruz sadece aramak ve aranmak istiyoruz” diyerek yetkililerden çözüm istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here