Şalpazarı’nda Normalleşme Sürecinde Denetimler Devam Ediyor

0

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon Şalpazarı ilçesinde de eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

Eş zamanlı gerçekleştirilen denetimlerde Şalpazarı ilçesinde kontrollü normalleşme sürecinde hizmet vermeye başlayan esnaf ve iş yerlerinin belirlenen kriterlere uyup uymadığı denetlendi.

Bu kapsamda Şalpazarı’nda faaliyet gösteren; berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri,  şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım, camiler/açık alanlar, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya,  çay bahçesi, dernek lokallerinin İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan kurallara uyulup uyulmadığı denetlendi. Kuralara uymayan iş yerleri ile ilgili de Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’inci maddesi gereğince cezai işlem uygulandı.

Gerçekleştirilen kontrollerde iki buçuk aydır kapalı olan iş yerleri sahiplerine yeni normalleşme sürecinde uyulması gereken kurallar ve alınması gereken önlemler ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here