Şalpazarı’nda Evden Çıkamayan yaşlılara erzak yardımı

0
Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından, Şalpazarı Kaymakamlığı tarafından ‘Vefa Sosyal Destek Grubu ‘ kuruldu.
Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından, Şalpazarı Kaymakamlığı tarafından ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ kuruldu. Kaymakamlık , dışarı çıkma yasağı olan vatandaşlara erzak dağıtımı yaptı.
Tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için Şalpazarı Kaymakamlığı ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ uygulamasını hayata geçirdi. Bu sayede yaşlı bireylerin sadece bir telefon ile erzak ihtiyaçlarının karşılandı.Şalpazarı Kaymakamlığı ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’irtibat telefonları 155.,156 ve 0432 891 2016 arayarak ihtiyaçlarını bildirebilirler.
Şalpazarı Kaymakamlığından yayımlanan açıklamada;21.03.2020 tarihi saat 24:00’den itibaren 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçlar kullanan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır. Bu süreçte Kaymakamlık olarak oluşturduğumuz Vefa Sosyal Destek Grubunca sokağa çıkması kısıtlanmış olup, yalnız yaşayan ve kendisine ihtiyaçlarını temin edecek bir yakını olmayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanacaktır. Bu ihtiyaçların karşılanması için 155, 156, 462 891 20 16 numaralı Jandarma sabit hattı ve tüm Mahalle Muhtarları aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here