Şalpazarı’nda Bozuk yollar tarih oluyor

0
Şalpazarı ilçe merkezinde Çamurlu ve çukurlu yollar yeniden yapılıyor, ilçenin her yerine  bozuk olan yollar kilit parke döşeniyor. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Ak Parti İlçe başkanı Zeki Çabuk; modern altyapısıyla da farkını hissettiren bir ilçe olacağını vurgulayalarak , “Tüm cadde ve sokaklarımız, arzu edilen düzeye getirilinceye kadar durmadan, yorulmadan çalışacağız” dediler.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Şalpazarı Belediyesi tarafından ortaklaşa başlatılan yol çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor. Yapılan çalışmalarla bozuk yollar tarih oluyor.
Trabzon Büyükşehir ve Şalpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yol çalışmaları kapsamında, ilçenin dört bir yanına  kilit parke döşeniyor; bozuk, çamurlu ve çukurlu yollar yerini kullanışlı yollara bırakıyor.
Çalışmalar kapsamında 1,5 kilometrelik Şalpazarı Demokrasi Meydanı ile Şalpazarı Meslek yüksek okulu arası  kilit parke döşendi.

Yetkililer, planlamalar çerçevesinde 2 kilometrelik yola daha kilit parke döşeneceğini açıkladı. Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk’un  talimatı doğrultusunda sorunları giderdiklerini belirten yetkililer, Şalpazarı İlçe merkezindeki altyapı atağının hız kesmeden sürdürüleceğini vurguladı. Çalışmaların ilçe için son derece önemli olduğunu kaydeden Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, “İlçemiz genelinde başlattığımız altyapı atağıyla çamurlu, çukurlu ve bozuk yollarımızı kullanışlı hale getiriyoruz. Bugüne kadar 3 kilometrelik asfalt, 2 kilometrelik ise kilit parke çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Amaçlarının kötü durumdaki yolların tamamını yok etmek olduğunu dile getiren Ak Parti İlçe Başkanı Çabuk:
İlçe ve Mahalle sakinlerinin rahat ulaşım imkanı sağlamaları için  gece demiyor gündüz demiyor, haftanın 7 günü mesai yapıyoruz. Şalpazarı ilçe merkezi ve mahalle  yollarını kullanışlı hale getirmeye kararlıyız. Tüm cadde, sokaklarımız ve Mahallelerimizin yollarını arzu edilen düzeye getirilinceye kadar durmadan, yorulmadan çalışacağız. İlçemiz, turizm ve tarımda Trabzon’un gözbebeği. Yatırımlarımızla altyapıda da fark edilen, örnek bir ilçe olmayı hedefliyoruz.

İlçe merkezi mahallelerinde yapılan yol çalışmalarında den katkı sağlayan yetkililere teşekkür eden Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Ak Parti İlçe başkanı Zeki Çabuk;Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkanımız Murat ZORLUOĞLU ve Ekibine Çok Teşekkür Ederiz;dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here