Şalpazarı’nda 23 Nisan Bayramı törenlerle kutlandı

0

Şalpazarı’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. 99’unci yıldönümü kutlamaları  Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki sabah saat:09.00’da başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini Atatürk anıtına koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikçi, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ile birlikte öğrencilerin ve törene katılanların bayramını kutladı. Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz  yaptığı konuşmasında, “Sevgili çocuklar, gün sizin gününüzdür, gelecek sizin geleceğinizdir. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle hepinize sağlıklı, mutlu yarınlar diliyorum. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Törende Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın gönderdiği bayram mesajı okundu. Öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler ve okunan şiirlerin ardından Atatürk İlkokulu öğrencilerinin  hazırlamış olduğu okul korosu şarkılarını seslendirdi. Halk oyunu gösterilerinin yer aldığı kutlama, resim-şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi  ile sona erdi.

Törene Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız,Şalpazarı İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Soner Dinler,Jandarma Karakol Komutanı Kd. Bşçvş. Serdar Ceylan ,AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk,MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin,  CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran,İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz ,stk başkan ve yöneticileri, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here