Şalpazarı’nda 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

0
Şalpazarı İlçemizde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çeşitli Etkinlikler Düzenlenerek Kutlandı.
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları ilk olarak Dereköy Mahallesinde bulunan Şehit P.Onb Osman Kurtkaya’nın  mezarları ziyaretler gerçekleştirilerek Kuran-ı Kerim okunarak, dualar yapıldı.

Ayrıca Şehit ve Gazi aileleri de davet edilerek öğle namazına müteakip Şalpazarı ilçesi Merkez Dereköy Camiinde  tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi.

15 Temmuz 2019 günü saat 19:00’da Şalpazarı İlçe  Emniyet Amirliği önünden başlayarak  geniş bir kalabalık kitlesiyle milli birlik yürüyüşü gerçekleştirilerek kutlamaların yapılacağı 15 Temmuz Demokrasi Meydanına  gelindi.Şalpazarı İlçemizde gerçekleşen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik kutlamalarına Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız,Şalpazarı İlçe Jandarma Karakol Komutanı J. Kd. Bşçvş. Serdar Ceylan,Şalpazarı Emniyet Amiri Soner Dinler,Şalpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Beldüz,İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu,Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk,MHP ilçe Başkanı Ömer Özdin,CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran,İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz,Şalpazarıspor Kulüp Başkanı Cevat Özdemir,Ülkü Ocakları Şalpazarı İlçe Başkanı Mustafa Koç,Belediye Meclis Üyeleri,bütün daire müdürleri, kamu kurumu personelleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gazilerimiz,mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Demokrasi  alanındaki kutlamalarda sırasıyla Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız,Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk,MHP ilçe Başkanı Ömer Özdin,CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran,İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar gerçekleştirildi.

Daha sonra İlçe Müftüsü Hüseyin HACIFETTAHOĞLU ve İmam hatipler tarafından Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.

Şalpazarı Kaymakamlığı ve Şalpazarından hazırlanan  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Şalpazarı Belediyesi tarafından ikramlar yapıldı.15 Temmuz Meydanında Demokrasi nöbeti tutularak,15 Temmuz 2019 Pazartesi gününü 16 Temmuz 2019 Salı gününe bağlayan gece yarısı ilçemize bağlı tüm camilerde 00.13 eş zamanlı olarak bir defa sala okunacak.

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here