Şalpazarı ve Vakfıkebir’de Yangın

0
Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde bugün mezarlık alanda çıkan örtü yangını korkuttu.Alınan bilgiye göre, ilçenin Güdün  mahallesi Mezarlık mevkiinde akşam saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.
. Rüzgarın ve sıcak havanın da etkisi ile yangın mahalle mezarlığına yayıldı. Mahalle sakinleri yangını söndürmekte güçlük yaşayınca bölgeye Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri çağrıldı. Rüzgarın da etkisi ile büyük bir alana sıçrayan yangın kontrol altına alınırken,Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.
Ayrıca saat 23.00 esnasında  Vakfıkebir ilçesinde, orman ve çalılık alanda örtü yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri ve orman işçileri, yangına müdahale ediyor.İlçeye bağlı Çamlık Mahallesi’nin yüksek kesiminde yer alan ormanlık ve çalılık alanda akşam saatlerinde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekipler, vatandaşların da yardımıyla yangına müdahale etti. Yerleşim yerlerine uzak olan yangının, ormanlık alanda rüzgarın da etkisiyle sürdüğü belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here