Şalpazarı İHH’dan İdlib’e Yardım Eli uzatıldı…

Suriye’de Esed ve Rusya rejimi ve destekçilerinin son saldırılarında Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan  karda,kışta, soğukta, yarıya kadar su dolu olan çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren ve çocukların soğuktan donarak öldüğü İdlib’e Şalpazarı İHH Temsilciliği yardım eli uzatıyor.  

İHH Şalpazarı Şube Başkanı Kemal Türkmen “özellikle idlib’de sınıra kadar yüz binlerce  insan geldi. Bu insanların bir çok ihtiyaçları var. Allah kimseyi vatanından ve yurdundan etmesin. Bu insanlarımız kışın zor şartlarında yaşıyorlar.
İHH Şalpazarı Şübesi olarak orada bulunan insanlara barınma yiyecek ve ısınma ile ilgili ihtiyaç desteği sağlarken Türkmen dağında bulunan Şehit Eren Bülbül lisesine 10 bin TL,İdlib yaşayan 270 Çuval un, yardımında bulunduk  ”dedi.

Yardım kampanyası devam ettiğini belirten İHH Şalpazarı Şube Başkanı Kemal Türkmen açıklamasında; “her zaman yanımızda olan Şalpazarı ilçe halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Bu mazlum insanların seslerine kulak vermeye devam ediyorlar. Orada özellikle ihtiyaç olan yorgan yastık nevresim battaniye ve halıları İHH Şalpazarı Şübesi teslim ettiler.Bu çalışmamıza destek veren siz gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz Allah herkesten razı olsun niyetlerimizi kabul etsin Bütün geçmişlerimize rahmet eylesin.
Bu kampanyaya destek veren ve verecek olan kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Soğuk Kış Gününde Sıcak bir el uzatalım “İdlib’e Yardım Eli” adı altında yaptığımız kampanyaya yardım eli uzatan ve uzatacak olan Şalpazarı’lı esnaf ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim dedi. 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, şapka ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here