Şalpazarı Çoruh EDAŞ Şefliğine Betül Yanık atandı

0
Trabzon’un Şalpazarı ilçesin bulunan Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. İşletme Şefliği görevine ilk defa bir bayan şef atandı.Aksa Çoruh Elektrik Şalpazarı İşletme Şefliği görevine Betül Yanık getirildi.
Oğuzhan Karabayır’dan boşalan Şalpazarı Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. İşletme Şefliği görevine Şalpazarı ilçesi Sugören Mahallesi’nden  Betül Yanık getirildi.
Karabük Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olan 24 yaşındaki Betül Yanık, “Hep kendi memleketimde görev yapmak istiyordum. İlçeme ve insanlarımıza hizmet için elimden geleni yapacağım.Atanmasından dolayı en çok bayanların memnun olduğu ve hergün hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Şalpazarı Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. İşletme Şefi Betül Yanık kadınlara da bu tür mesleklerde görev almaları için iyi bir örnek olacağım” dedi.
Bir müddet sonra arazide sık sık elektrik arızaları konusunda görevini sürdüreceğini söyleyen Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesine Aralık ayı başında katılan Betül Yanık, bir süre hizmet içi eğitim gördükten sonra 26 Aralık 2019 Perşembe günü de Şalpazarı İşletme Şefliği görevine başladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here