Şalpazarı Çevre yolu çalışmaları yeniden başladı

2

Bir süre önce yeniden ihalesi yapılan Şalpazarı Çevre Yolu’nda çalışmalara başlandı. Çevre Yolu’nun bağlantı köprüsünün tabelaları bugün dev vinçlerle yerlerine konuldu.

Kaymakam Uğur Ünsal, Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin de tırlarla getirilen köprü tablalarının yerleştirildiği bu tarihi ana tanıklık ettiler.

Çalışmaları yerinde takip eden Kaymakam Uğur Ünsal: “Şalpazarı için tabiri caizse kanayan yarasıydı Çevre Yolu sorunu. Bu sorun artık çözülüyor. Bir sorunun çözüldüğü gün de diyebiliriz buna. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız:“İlçemizde, halkımızın öncelikli taleplerinin ilki olan Çevre Yolunun bugün köprü geçişi sağlanıyor. Buradan çok kıymetli Cumhurbaşkanımıza, çok kıymetli bakanlarımıza, genel müdürümüze, bölge müdürümüze ve hepsinden önemlisi 4 Trabzon Milletvekilimize teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun diyorum.”dedi.

Kaymakam ve Belediye Başkanı ile birlikte çalışmaları yerinde takip eden AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Bugün yağmurlu havanın bereketiyle birlikte hizmetimiz de bereketiyle geldi” diyerek sevincini şöyle dile getirdi:

“Yıllardır bitmeyen Şalpazarı Çevre Yolunu Cumhurbaşkanımız Trabzon Meydanındaki mitingde söz vermişti. Şalpazarı Çevre Yollunu bitiriyoruz demişti. Sonraki süreçte daha önceki Bakanımız Mehmet Cahit Turan beyin katkıları, Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu‘na, Bölge Müdürümüz Mehmet Aşık beye, Şimdiki bakanımız Adil Karaismailoğlu‘na çok teşekkür ediyoruz. Şalpazarı’nın bir problemini daha Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla hep birlikte geriye bırakmanın sevinci içindeyiz. Yüklenici firmaya da çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yakın bir zamanda Şalpazarımızın bu sorunu sıkıntısı da bitmiş olur.”

MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin de, “Şalpazarı’nın olmazsa olmazlarından Çevre Yolunu, ihaleyi yeni alan müteahitin çalışmalarıyla 1000 günde bitiriceğini söylediler. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Yeni Şalpazarı

2 YORUMLAR

  1. sayın başkan hayırlı olsun sisdağ yayladında han yanıyla çayır deresi araındaki yolu beton dökmek için şöz vermiştiniz süresi doldu nezaman dökülecek dilin kemiği yok yoldan ğeçilmiyor bakım dahi yapmıyorsunuz

  2. Bu yol daha 3 4 mütahit daha yer köprüyü yapar kaçar birde trabzon un 4 vekili mi var ben mi bilmiyorum acaba bu yolu yerel bazda istemeyen siyasetciler var bu sorun çözülürse bu yolun bir haftalık işi var

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here