Şalpazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesinden büyük başarı

0

Şalpazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi her geçen Eğitim Öğretim Yılında farklı projelere imza attığı gibi Ünüversite sıralarına öğrenci yerleştirmeyle beraber büyük başarılar elde etmektedir.

Konuyla ilgili  Şalpazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Kemal Türkmen yaptığı açıklamada; Şalpazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi verdiği eğitim ve Kazandırdığı Okullarla öğrencilerimizin ve ilçemizin geleceğini inşaa etmeye devam ediyor.

Okulumuz Şalpazarı Müftülüğü ve Sütpınar Kur’an Kursu ile işbirliği içinde ortaokul kısmında okuyan öğrencilere hafızlık yaptırmaktadır. Öğrencilerimiz 5. Ve 6. Sınıflarda okula devam ederek hazırlandığı hafızlık eğitimi için 7. Sınıfta bir yıl okula ara vermekte, 8. Sınıfta ise okula devam ederek öğrenimini devam ettirmektedir. Yaptığı hafızlık ile zihni kapasitesi artmakta, daha başarılı hale gelmekte, mezun olduktan sonra ise işe yerleşmede avantajlar elde etmektedir.

Şalpazarı AİHL  YKS (Yüksek Öğretim Sınavları) ‘de başarılı sonuçlar almaktadır. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında mezun ettiği 17 öğrenciden 12’sini üniversiteye yerleştiren okulumuz 2018-2019 Eğitim öğretim yılında da mezun ettiği 16 öğrenciden 9’unu üniversitelerimizin farklı bölümlerine yerleştirmeyi başarmıştır.

2019-2020 Eğitim öğretim yılında da hem Ortaokul 5. Sınıf’a hem de Lise 9. Sınıf kayıtlarımız devam etmektedir. Kültür derslerinin yanında Kur’ani ilimler (Kur’an, Arapça, Hadis. Fıkıh, Akaid, Siyer vb) öğrencilerimiz için ek bir avantaj ve bir zenginliktir. Bu derslerin öğrenci başarısını düşüreceği gibi bir algı hiçbir gerçekçi veriye dayalı değildir. Velilerimizin ve öğrencilerimizin doğru bilgilerle hareket etmeleri ve bizimle iletişime geçerek kararlarını doğru vermeleri en büyük temennimizdir.

Bugüne kadar okulun yapım aşamasında emeği geçen tüm kardeşlerimize, okulumuzda görev yapan idareci, öğretmen ve personelimize gönülden teşekkür ediyor, Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.dedi.

Kemal TÜRKMEN (Şalpazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü)

1 HANİFE KURU OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ

2 YUSUF KIRAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ

3 BEYZA DEMİR RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ

4 GİZEM DURAL RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ

5 SEBAHATTİN MERCAN TRABZON ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ

6 BURAK DEMİR GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

7 İREM PINAR ŞENGÜL SİNOP ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

8 ALPER ÖZKAN KARAGÖL KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GRAFİK TASARIM

9 MUHAMMET KANDİL CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRK HALK BİLİMİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here