Şalpazarı A.İ.H.L Müdürü Türkmen’in basın açıklaması

0

Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kemal Türkmen bir basın açıklaması yaparak Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında bilgi verdi.Türkmen yapmış olduğu basın açıklaması şöyle;

Saygıdeğer Velimiz; Sizleri Saygı, Sevgi ve Hürmetle Selamlıyorum. İnsanı müstesna yeteneklerle donatan Allah O’na ruhundan üflemiş ve onu vicdan, akıl, bilinç, irade ve sorumluluk sahibi kılmıştır. İyi bir insan iyi bir Müslüman olabilmesi için de kendi katından kitaplar indirmiş, bu kitapları insanlara tebliğ etmesi, yaşayıp model olması içinde içlerinden peygamberler görevlendirmiştir. Anlaşılıyor ki insanın en büyük ihtiyacı iyi bir öğretim müfredatı ve o müfredatı uygulayacak iyi bir öğretmen kadrosudur. Bizler Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak tüm kadromuzla Kur’an’ın “Yaratan Rabbin adıyla ve Onun adına Oku” emrini kendimize rehber edinmiş bir eğitim kurumuyuz. Öğrencilerimiz okulumuzda Genel Kültür derslerinin tamamını hiçbir eksiklik olmadan almaktadırlar. Ayrıca İmam Hatip Meslek Dersleri olan Kur’an’ı Kerim, Arapça, Tefsir, Fıkıh, Kelam, gibi islami ilimleri de görmektedirler. Genel Kültür derslerinin yanında İmam Hatip meslek dersleri pedagojik esaslar doğrultusunda sevgi temelli bir yaklaşımla öğretilmeye çalışılmakta, öğrencilerimiz her yönüyle geleceğe hazırlanmaktadırlar. Öğrencilerimizin farklı dersler almaları onlar için asla bir zahmet değil aksine büyük bir rahmettir. Zira beynini geliştirdiğiniz bir insanın kalbini ihmal ederseniz ona iyilik etmiş olmazsınız. Saygıdeğer Velilerimiz; Şalpazarı İma Hatip Lisesi; 5-8. Sınıfları kapsayan İmam Hatip Ortaokulu, 9-12. Sınıfları ihtiva eden Ortaöğretim kısmını bünyesinde barındıran bir Eğitim kurumudur. Okulumuz taşımalı eğitime dahil olduğundan tüm öğrencilerimize öğleyin ücretsiz yemek verilmektedir. Cuma günleri okulumuz uygulama mescidinde tüm öğrencilerimizle birlikte Cuma namazı kılınmaktadır. Konferans salonumuzda sosyal ve kültürel bir çok organizasyon yapılmakta öğrencilerimizin ufkunu açacak onlara vizyon kazandıracak etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Şalpazarı İlçe Müftülüğü ve Sütpınar Kur’an kursu ile işbirliği halinde isteyen öğrencilerimiz 7. Sınıfta hafızlık eğitimi için okula bir yıl ara verme hakkından yararlanmakta 8. Sınıftan itibaren eğitimlerine devam etmekte imkânına sahip olabilmektedirler. Uzakta olan, ulaşım sıkıntısı olan tüm öğrencilerimiz Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi idaresindeki pansiyonda ücretsiz kalabilmektedir. Saygıdeğer velilerimiz; 1993-1994 Eğitim öğretim yılında hizmete başlayan okulumuz bugüne kadar kendisine, ailesine vatanına ve milletine faydalı birçok öğrenci yetiştirmiştir. 2017-2018 Yılında 17 Öğrenciden 12’sini Üniversiteye Yerleştiren Okulumuz, 2018-2019 Eğitim öğretim yılında da mezun ettiği 16 öğrenciden 10’unu üniversitelerimizin farklı bölümlerine yerleştirmeyi başarmıştır. Sizler de çocuklarımız iyi bir eğitim alsın, kültürlü, ahlaklı ve inançlı iyi bir insan olsun isterseniz yeni kayıt döneminde 5. Sınıftan itibaren eğitimin tüm kademelerinde sizleri okulumuza bekliyoruz. Hepinize sağlık ve afiyetler diliyorum. Kalınız sağlıcakla.

Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü yapmış olduğu açıklama sonrası, Ortaokul kısmında 70 öğrenci,Lise kısmında 67 öğrenci olduğunu söylerken 23 Takdir Belgesi,59 Teşekkür Belgesi ve 25 Onur Belgesi verildiğini belirtti.

 

Kemal TÜRKMEN

Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here