Pelitçik Derneği Eğitime Katkı Gecesi Büyük İlgi gördü

Trabzon Şalpazarı ilçesi Pelitçik Mahallesinde bulunan ve yardım faaliyetleri ile tanınan Trabzon ili Şalpazarı ilçesi Pelitçik Mahallesi Eğitim Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği  (PELITCIKDER), “1.Egitime Katkı Gecesi“ni gerçekleştirdi. Eğitime katkı amaçlı düzenlenen etkinliye, yardım seven vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Etkinlikte;Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız,Şalpazarı Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin,Geyikli Dernek Başkanı Ali Evren,Geyikli Dernek Başkan Yard.Fahri Demirbaş,Programın sunuculuğunu yapan Organizatör Sayvançatak Dernek Başkanı Erol Yanık,TDF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erata,Şalpazarı Eğitim Derneği Üyesi Ali Atalar,Mahalle Muhtarları,STK üyeleri, çok sayıda dernek temsilcisi katıldı.

TÜM YARDIM SEVEN ÖĞRENCİLERİMİZ ADINA BURADAYIZ
Trabzon ili Şalpazarı ilçesi Pelitçik Mahallesi Eğitim Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Aygün  konuşmasında, “Tüm yardım seven öğrencilerimiz adına buradayız. Amacımız eğitime destek olmak, yardıma muhtaç öğrencilere destek vermek. Türkiye’de farklı okullarda her yıl sayısız öğrenciye burs veriyoruz. Bu gecenin de geliri öğrencilere gidecek,  Derneğimize ve gecemize katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz“ dedi. Eğitime katkı gecesinde davetliler arasında olan İşadamı Baki Kekeç 5 öğrenciye bir yıl burs sözü verdi. Bunun yanı sıra Pelitçik Mahallesi Eğitim Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Aygün İşadamı Baki Kekeç kemence hediye etti. İşadamı Baki Kekeç kısa bir konuşma yaparak , (PELITCIKDER)’nin çalışmalarını takdir ettiğini ve bu tür çalışmaları desteklediklerini belirterek, eğitime katkı için düzenlenen böyle bir etkinlikte yer almaktan memnun olduğunu ifade etti.

 

KURUKIZ: EĞİTİM İLE BAĞLARINI KOPARMAYAN DERNEKLER İLE GURUR DUYUYORUZ
Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da konuşmasında, “Eğitime katkı sunan Pelitçik Mahallesi Eğitim Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği’nin gecesinde bulunmaktan dolayı mutlu oldum. Türkiye’deki bir çok öğrenciye burs veren, eğitim alanında maddi yardımlarda bulunan bir dernek. Şalpazarı belediye Başkanı olarak bizler, sizlerin bu tür faaliyetlerinden dolayı gurur duyuyoruz. Hem ilçemizde hemde Türkiye geneline yönelik yardım faaliyetlerinde bulunuyorsunuz, . Böylesine anlamlı gece düzenledikleri için Pelitçik Mahallesi Eğitim Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Aygün ve arkadaşlarını kutluyorum“ dedi.İstanbul Tuzla Şifa  Düğün Salonunda gerçekleşen Gecede ;Muhammet Sarı,Batuhan Turan,Serdar Sarı,Ali Alkurt,Yamaç ,Nizam Bektaş ve Üsküdar folklor ekibi sahne aldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here