Ortahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı EMİROĞLU Oldu

0
Ortahisar Kent Konseyi Çocuk, Kadın, Gençlik ve Engelli Meclisleri Genel Kurul seçimleri yapıldı. Engelliler Meclisi Başkanlığı için iki adayın yarıştığı seçimlerde Bekir Sami Emiroğlu’nun listesi ipi göğüsleyen taraf oldu.
Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılan seçimlerde divan başkanlığını Temel Korkmaz Divan üyeliklerini Mustafa Yılmaz, Turgut Alemdar ve Dt.Önder Taşan’ın yaptığı seçimlerde tüm meclis başkanlarının seçilmesinin ardından Engelliler Meclisi Başkanlığı için iki adayın yarıştığı seçimlerde Bekir Sami Emiroğlu’nun listesi ipi göğüsleyen taraf oldu.
Ortahisar Belediyesi Kent Konseyi Engeliler Meclis Başkanlığı seçimini 49 – 21 oyla kazanan Haberim Hamsi Genel Koordinatörü Bekir Sami EMİROĞLU, “Maksat çalışmaksa ve çalışacak bir Başkan seçmek ise bugüne kadar birçok iş alanında engel tanımadan koşturmuş ve her işin üstesinden başarıyla gelmiş biri olarak Ortahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığına ekibim ile birlikte Trabzon’daki tüm engelli kardeşlerimi temsil etmek üzere adayım. Bunu da başarıyla yapabileceğime inanıyorum.” dedi. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından sandıktan çıkan sonuçlara göre Emiroğlu 41 oy alırken karşısına çıkan Tayyip Rahman Saltoğlu 29 oy alırken, Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Hacı Kaya’ya ise sandıktan 1 oy çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here