Okulumuz Taşınmasın ..

0

Şalpazarı ilçesi’nde  Şalpazarı Anadolu İmam-Hatip lisesi Eski Şalpazarı Lisesi ,şuan Şalpazarı Anadolu Lisesi olarak Eğitim Öğretim sürdüren binaya taşınıyor.Şalpazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesinde mezun olan öğrenci ve veliler okulun başka bir binaya taşınmasına tepki gösterdi.

Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi şuana kadar hizmet verdiği binadan taşınarak Eski Şalpazarı Lisesi şuan Şalpazarı Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime hizmet veren binaya taşınıyor.Konuyla ilgili yaptığımız araştırmalar sonucunda;Bilindiği gibi Şalpazarı ilçesine Şalpazarı Meslek Yüksekokul hizmet açıldı.Geçen yıl sonunda okul müdürününde ataması yapıldığı 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında hizmete açılacağı söylenmişti. Ancak Meslek Yüksekokulu’un bazı eksiklikleri olduğu için  2019-2020 Eğitim Öğretim yılında hizmet verememesi gün yüzüne çıktı, Bu yüzden Üniversite tercih formunda yer almadı.

Şalpazarı Meslek Yüksekokul’nun  2019-2020 Eğitim Öğretim yılında hizmet verememesinin en büyük sorunun öğrencilerin yurt sorunu olması gerek ki, Şalpazarı ilçesine yapılan Meslek Yüksekokul yurt sorununu  ortadan kaldırarak Meslek Yüksekokul’un biran önce hizmete geçmesi için Meslek Yüksekokulun hemen yanında bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesini yurt binasına dönüşmesi karara bağlandığını iddia edilmektedir,Anadolu İmam Hatip Lisesininde Şalpazarı Anadaolu Lise binasına taşınacağı iddialar arasında.

Anadolu İmam Hatip Lisesi’den mezun olan öğrenci  ve veliler bu uygulamadan rahatsızlıklarını dile getirerek tepkilerini göstermektedirler.

O zaman; Anadolu İmam Hatip Lisesi taşınıp Yurt binası mı olsun ? Şalpazarı Meslek Yüksek okulu yurt binası olmasın mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here