Ne zaman ŞAMPİYONLUK Diye Bağırsak…

0

Mehmet Karagöz’ün Kaleminden

Ne yazsak, nereden başlasak, ne desek, ne söylesek bilemiyorum.

Trabzonspor “50.Yılda şampiyonluğa” parolası ile transferlerini zamanında yapamayarak (halen daha yapamadılar)  başladığı yeni sezonda ilk 3 haftada 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Aldı almasına da futbol adına da sahada umut veren, ışık saçan, ‘Düzelir’ dedirten bir şey görünmüyor.

Konyaspor maçı Burak’ın öne çıkan performansı ile kazanıldı, futbol yok. Fenerbahçe maçında kötü takıma karşı korkak davranıldı, farklı kazanılacak maç, son saniyeleri zora sokulup zar zor berabere bitirildi, futbol yok.

Gel gelelim Göztepe maçına. Dağınık futbol, aslında futbol yok, sistem yok ve sahada ne oynadığı ne yaptığını bilmeyen futbolcular! topluluğu vardı.

Birkaç oyuncu ile ayakta kalmaya çalışan bir Trabzonspor, maçın başında Kucka’nın harika golü ile öne geçti. Geçti ama Fenerbahçe maçında olduğu gibi yine golü yedi kalesinde. Sonrasında bir de hakem Serkan Çınar’ın uydurma penaltısı ile mağlup duruma düştü. Rodallega ile beraberliği sağlayıp devreye eşitlikle girildi.

Trabzonspor ikinci yarıya iyi başladı gibi görünse de gerek savunmadaki hatalar gerekse de çıkışlarındaki yanlış tercihlerle yine ne oynadığını bilmeyen bir Trabzonspor izlemeye başladık. Serbest vuruş sonrasında direkten dönen topu izlemeyen ve takip eden Göztepe 3-2 öne geçti. Trabzonsporlular ise serbest vuruşu izlemenin bedeli ödeyip takımlarına golü yedirttiler.

Göztepe maçında bir futbolcu için parantez açmak istiyorum. Sabri Sarıoğlu. Karşılaşmada gösterdiği performansı Trabzonspor takım olarak gösteremedi. Attığı şut ve orta kadar, Trabzonspor olumlu şut ve orta yapamadı. Nitekim de Sabri ve arkadaşları Trabzonspor karşısında hak ettiği bir galibiyet aldı.

Trabzonspor’da bazı futbolcular hakeme tepki göstermiş. Haklılar, öyle penaltı çalınmaz. Ama çuvaldızı başkasına batırırken, iğneyi de kendine batıracaksın.

Anlaşılan ve görünen o ki, Trabzonspor bu sezon da istikrarsız bir görüntü çizecek. Yine taraftarlarını kanser edecek.

Son söz: “Ne zaman ŞAMPİYONLUK diye bağırsak…..”

Mehmet Karagöz

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here