Müdür Mustafa Demir okulun çehresini değiştirdi

0

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılında Yer değiştirmesi nedeniyle Trabzon Beşikdüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü olan Mustafa Demir göreve başlamasının ardından geçen süre içerisinde yaptığı çalışmalarla okulun çehresini değiştirdi.

Beşikdüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü olarak atanan  Mustafa Demir, göreve başlamasının ardından geçen kısa süre içerisinde   yaptığı çalışmalarla okulun çehresini değiştirdiği gibi halkın  ve öğrencilerin  gönlüne taht   kurdu.

Göreve geldiğinden bu yana bakım isteyen okula, neşter vuran Okul Müdürü Mustafa Demir, Okuldaki eğitim kalitesinin artırılması konusunda çalışmalara devam ediyor. Okuldaki sosyal çalışmalara da ağırlık veren okul müdürü Demir, kısa sürede öğrencilerin ve velilerinde sevgisini kazandı.

Okul müdürü Mustafa Demir,, 2 ay önce atandığı okulun önce çehresini, sonra eğitim kalitesini artırdı.

Okul Müdürü Demir, Okul sosyal bir örgüttür dolayısıyla her yönü ile çevresine örnek olması gereken bir kurum olmalıdır.Eğer çevremizde görmüş olduğumuz eksiklerden şikayetçi oluyorsak acaba biz üzerimize düşeni yapıyor muyuz? sorusunun iyi cevaplamamız gerekir. Eğer bu sorunun cevabını hakkıyla veremiyorsak demekki bizler de görevimizi layıkıyla yapmıyoruz demektir.Neticede toplumu oluşturan her birey Eğitimin zorunlu olmasından dolayı Okuldan çıkarak topluma karışır eğer bireyler topluma iyi hazırlanarak kazandırılmazsa eğitim camiasının işini iyi yapmadığı anlaşılmaktadır. Unutmayalım ki bizim ham maddemiz insan başka ham maddeye benzemez.Eğer bizler ona iyi şekil vermezsek düzeltme şansımız yok. Girdisi ve çıktısı insan olan okullar her zaman bu bilinç ile hareket etmemiz gerekir.’ diye konuştu.

Okul hayatın içinde, hayat için ve hayatla beraber teşkilatlanmak ve faaliyette bulunmanın zorunlu olduğunu ifade eden Okul Müdürü Demir, Unutmamak gerekir ki, her okul çevresinden etkilenmek ve çevresini etkilemek gibi iki görevi beraber yapmak durumundadır. Okullarda yapılan eğitimin başarılı olması ve amaçlarına ulaşabilmesi işler yapılırken velileri yanımıza almamız gerekir okulu velilere sevdirmemiz lazım  eğer veli gelmez ise bizim velilere gidip anlatmamız gerekir.Velilerimize her zaman en büyük zenginliğinin çocuğu olduğunu dolayısı ile dünyadaki hiçbir şey çocuğundan daha değerli olmadığını kavratmamız gerekir.. Hedefimiz öğrencilerin başarılı olması ve topluma faydalı bireyler olarak ailesine köyüne toplumuna faydalı ahlaklı bireyler kazandırmak olmalıdır.. Okulun başarı grafiğini yükseltmek için okul- öğrenci-veli üçgenin ilişkilerinin güçlü olması gerekir. ‘ diye devam etti.

Demir, göreve geldiğinden bugüne kadar okulun içi ve dışında birçok değişiklikler yaptı.

İlk önce okulun dışında çevre düzenlenmesi, okulun bahçesinde tel örgü ve okul bahçe düzenlemesi, okul giriş çıkışlarda dış kapıda bekçi ve bekçi kulübesi yapılması okulun bahçesine öğrenci olmayıp gelenleri engelledi. Okulun sınıflarda koridorlarda, öğretmen ve idare odalarında fiziki olarak birçok yenilikler yaptı. Okulda yaşanan değişim ve gelişim öğrencilere de yansıdı. Okulun başarılı müdürü Mustafa Demir ve başarılı idareciler ve fedakar öğretmenler okula ve okul öğrencilerine yaşattığı hizmetleri ile  aynı  zamanda okulun başarı çıtasını da yükseteceğini iddia etti.

Benim için önemli olan öğrencilerimin sağlığı ve iyi bir eğitim alıp, topluma yararlı insanlar olarak yetişmeleri olduğunu ifade eden Beşikdüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü olan Mustafa Demir, kalite başarıyı da beraberinde getirecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here