Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

0

Hava durumu için Meteoroloji’den aktarılan son dakika haberine göre, bugün yurt genelinin yağmurlu olacağı Doğu Karadeniz’de başta Artvin, Trabzon olmak üzere şiddetli yağış görüleceği, İç Anadolu Bölgesi’nde ise Ankara, Konya’da kar yağışı beklendiği bildirildi. İstanbul ise bugün yağmurlu ve hissedilir sıcaklık 4 derece.

Yurdun büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Samsun’un doğuilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik’te kuvvetli karla karışık yağmur, Eskişehir ve Kütahya ile Ankara’nın güneybatı, Afyonkarahisar’ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. HAVA SICAKLIĞI AZALIYOR Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

MARMARA’DA KUVVETLİ RÜZGAR Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren yağış, kuvvetli rüzgarın etkisi ile hissedilir hava sıcaklığında belirgin bir azalış yaşatıyor.  Bugün etkili olacak sağanak yağışın önümüzdeki 5 gün İstanbul’da etkisini göstermesi beklenmiyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların; güneybatı ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor) 3 İstanbul: Çok bulutlu ve yağmurlu 10 İzmir: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12 Bursa: Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı (Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 9

EDİRNE’YE YILIN İLK KARI DÜŞTÜ Adana: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 18 Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18 Samsun: Çok bulutlu ve yağmurlu (Yağışların; doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor) 9 Trabzon: Çok bulutlu ve kuvvetli yağmurlu 11 Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı 1 Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 11

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here