Mehmet Cengiz’in cenazesi Kireç Mahallesi’nde ebediyete uğurlandı

0

Şalpazarı Belediyesi’nde yıllarca şoför olarak görev yaptıktan sonra yaklaşık 20 yıl önce emekliye ayrılan Mehmet Cengiz  bir süreden beri rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Dün 71 yaşında vefat eden ve herkes tarafından çok sevilen bu nedenle de “Bal Mehmet” olarak da adlandırılan Mehmet Cengiz dün Şalpazarı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, kalabalık ve açık hava

6 yıl kadar önce oğlu Sezgin‘i kaybeden 5 çocuk babası Mehmet Cengiz‘in cenaze namazı bugün öğle namazından sonra Şalpazarı Merkez Camii avlusunda yağmurlu bir havada kılındı. İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu önce merhum Mehmet Cengiz‘in cenaze namazını ardından da tüm Türkiye’de olduğu gibi Mısır’ın dün kalp krizi sonucu vefat eden devrik Lideri Muhammed Mursi için gıyaben cenaze namazı kıldırdı.

 

Mehmet Cengiz‘in cenazesine ailesi ve yakınlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazeye Şalpazarı Belediye Başkan V. Erdal Kumaş ve Mehmet Cengiz’in akrabası olan Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Fehmi Cengiz de katıldı. “Bal Mehmet”in cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Şalpazarı Belediyesi cenaze aracıyla Kireç Mahallesi’ne götürülerek burada aile kabristanlığına defnedildi.

Şalpazarı’nda Belediye’nin BMC kamyonu, ford minibüsü, jeepi ve ambulans şoforlüğü ile hep hatırlayacağımız Merhum Mehmet Cengiz‘e Allah’tan rahmet, Şalpazarı Ziraat Bankası personeli kızı Aynur hanıma ve diğer yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yürüyor ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç, gökyüzü, bitki, çocuk, çim, kalabalık, açık hava ve doğa

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here