Maçlar seyircili mi oynanacak? TFF resmen açıkladı.

0

Bu sezon maçlara seyirci alınıp alınmayacağı büyük merak konusu olurken TFF bu konuda yaptığı açıklamayla konuya netlik kazandırdı.

TFF’den açıklamada “TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

11 Eylül’de başlayacak olan yeni sezonda Süper Lig maçları Ekim ayından itibaren yüzde 30 kapasiteyle seyircili oynanacak..

Geçen sezonun son bölümünde seyircisiz maçlar nedeniyle bilet satışı yapamadığından gelir kaybına uğrayan kulüpler, yeni sezonda kombine ve bilet gelirinden yoksun kalma ihtimali nedeniyle kara kara düşünüyordu. İki taraf için de önemli karar Kulüplere bugün iki müjde birden geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu, yüzde 30 kapasiteyle maçların seyircili oynanacağını açıklarken, Passolig de kombine satışlarına başlayacağını açıkladı. Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Ajansspor’a yaptığı açıklamada “Önümüzdeki hafta itibarıyla kombine satışları başlayacak. Süper Lig takımları bu kararın çıkmasını bekliyordu. Bu bizim için de kulüpler için de çok önmeli bir karar” dedi. Kulüp yönetimleri taraftarların maçlar seyircisiz oynansa bile takımlarına destek olmak için kombine talebinde bulunduğunu açıklayarak, Passolig firmasından bir çözüm bekliyordu.

Kulüpler ve firma, TFF’nin kararıyla birlikte geçen sezonlardaki kadar olmasa da kombine geliri elde edecek. Bu gelişme özellikle dört büyükleri, sıcak para girişi sayesinde biraz olsun rahatlatacak.

KURALLAR

1)Seyirciler ateş ölçümünün ardından stada alınacak ve tribünlerde sosyal mesafeye uygun oturulacak.

2) Maske takmak zorunlu olacak.

3)Locaların kullanımı serbest bırakılacak.

Ekim ayında stadyumların alacağı seyirci sayısı da belli oldu. Buna göre Trabzonspor’un maçlarını oynadığı Şenol Güneş Spor Kompleksi 12 bin 234, Türk Telekom Stadı:  15 bin 666, Ülker Stadyumu: 14 bin 351, Vodafone Park: 12 bin 570 kişilik kapasiteye sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here