Köy okuluna öğrencilerden “yürekli” dokunuş

0

Şalpazarı İlçesi Sinlice Mahalle muhtarlığı ve Mahalle sakinleri el ele vererek  bakımsız haldeki 45 yıllık köy okulunu, duvarlarını ve dış cephesini boyayıp, çatı, pencere ve kapıları onararak pırıl pırıl bir hale dönüştürdü.

Sinlice Mahallesi’nde binlerce öğrenci yetiştiren ve kapanarak eğitim öğretim vermeyen Sinlice Mahallesi okulu Mahalle Muhtarlığının ve Mahalle sakinleri ortaklaşa bir araya gelerek eski okullarını bakım onarım yaparak tertemiz hale getirdiler.

Bu okuldan mezun olan Öğrencilerden Trabzon Dernekler Fedarasyon Üyesi Ali Erata konuyla ilgili “Buradaki amacımız, toplum açısından sorumluluk yüklenmek. İnsanlara toplum yararına olan mesajlar vermek.Bizler bu okulda okuyarak bir yerlere gelerek meslek sahibi olduk.O yüzden bizim ikinci evimiz olan okulumuzu bakımsızlığa terk edemezdik.Başta Emeği geçen Mahalle Muhtarımız İsmet Cömert’e, Sinlice Dernek Başkanı Erkan Karagül ve Yönetim kuruluna,Beşikdüzü Şalpazarlılar dernek Başkanı Muhammet Aydın’a Mevlüt Erata,Mehmet Yavuz Şen ve herkese teşekkür ederim.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: ev, gökyüzü, ağaç ve açık hava

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here