Kovanlık Mahallesi Suya Kavuşuyor

0

Trabzon Şalpazarı ilçesi yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan Gökçeköy Mahallesi Kovanlık mevkii Trabzon Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğünün çalışmaları sonucu suya kavuşuyor.

Büyükşehir’ statüsü öncesi köy konumunda olan ve yıllardır suyu olmayan mahallelere su ulaştırıyor. Gökçeköy Mahallesi Kovanlık mevkilerine su verilmek üzere çalışmaları devam ederken, mahalle suyuna kavuşuyor.

Daha önceden TİSKİ ekiplerinin hizmet çalışmalarını başlattığı Kovanlık mevkiinde incelemelerde bulunan  AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ,Trabzon Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi personeli ve Şalpazarı Tiski Şefi Hasan Ali Köse mağdur olan Mahalle halkını ziyaret etmişti.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk konuyla ilgili;Göreve geldiğimizde ilçemizin mahallelerini tek tek ziyaret ederek sorunlarını not almıştık.İlçemizin en büyük sorunlarından birininde içme suyu sıkıntısı olduğunu biliyorduk Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu sıkıntıları iletip çözüme kavuşmasını talep etmiştik. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Şalpazarı’nın yol sıkıntılarını da ,su sıkıntısını da çözeceğiz demişti. Şimdi de sözünün gereği Trabzon Büyükşehir Belediyesi TSKİ İlçe merkezinde bir tane Arıtma Tesisini Faliyete geçirdi mahallelerimizin su sıkıntısı ile ilgili yaklaşık 30 milyon (trilyon) bedelli su ihalesine çıkıyor.Kovanlık mahallemizde de daha önce yaklaşık 5km den getirecek olduğumuz suyu gözesinde gerekli çalışmayı yapıp Kovanlık Mahallemizin Su sıkıntısını gidereceğimizi duyurmuştuk .Şimdi TİSKİ ekipleri ve vatandaşlarımızla birlikte boru hattını döşeyip (50 )tonluk depo ile Kovanlık Mahallemizin de su sıkıntısı bitmiş olacak çalışmalar devam ediyor Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU’na TiSKİ Genel Müdürü Ali TEKATAŞ ve Ekibine Çok Teşekkür Ediyorum;dedi.

“SU BİZE TAM OLARAK GELMİYORDU”

AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ,Trabzon Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi personeli ve Şalpazarı Tiski Şefi Hasan Ali Köse’yi karşılayan Kovanlık Mahallesi sakinleri, TİSKİ’ye müracaatlarının ardından gerekli çalışmaların başladığını söyledi. Ana şebekeden sularının yeterli gelmediğini belirten mahalle sakinleri, “Bizim suyumuz bir gün akıyor bir gün akmıyordu. Ana şebekeden gelen su yeterli değildi. 20-30 yıldır su sıkıntısı çekiyoruz. Borularımız eski olduğu için ana şebekedeki su mahallemize ulaşmıyordu. TİSKİ’ye başvurduk konuyu aktardık ve ekiplerde incelemelerde bulundular. İncelemelerin ardından kurumlar arası yazışmalar yapılarak şuanda çalışmalar başladı. Bundan sonra suyumuz her gün akacak” dediler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here