Köpeğin Saldırısına Uğrayan Karaca Telef Oldu

0
Trabzon Şalpazarı ilçesi Dorukkiriş Mahallesi  yiyecek aramak için Fındıcak mevkisine inen karaca, başı boş köpeklerin saldırısına uğradı.
Trabzon Şalpazarı ilçesi Dorukkiriş Mahallesi yiyecek aramak için Fındıcak mevkisine inen yavru karaca, başı boş köpeklerin saldırısına uğradı. Vücuduna darbe alan yavru karaca, yolda telef oldu.

Edinilen bilgilere göre, Şalpazarı  ilçesi sınırları  içerisinde yaşayan karaca, Dorukkiriş Mahallesi Fındıcak Mevkii yakınında yiyecek aramaya başladı. Karacayı fark eden başıboş köpekler karacaya saldırdı.Saldırı anını gören Mahalle sakinleri karacayı kurtarmak istediler.Bu sırada diş darbelerine maruz kalan, sol arka bacağı, boynunda ısırılmış ve kan kaybeden yavru karaca, olduğu yerde öldü.

Mahalle sakinlerinden Galip Gülbahar,Şalpazarı ilçesi ve çevre ilçelerden birçok kişinin bakamadıkları için köpekleri ormana bıraktığını belirterek, başıboş bırakılan köpekler insan ve yaban hayatına zarar verdiğini söyledi Gülbahar “Biz karacaları etrafımızda görmekten mutlu oluyor, onları çok seviyoruz. Ancak başıboş köpekler ormanların incisi olan karacalara büyük zarar veriyor. Yetkililerden bu konuda önlem almalarını istiyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Görüntünün olası içeriği: açık hava

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here