Karla kapalı Yolu açılmayan vatandaş tepki gösterdi

0

Geçtiğimiz hafta Şalpazarı İlçesinde etkili olan kar yağışı on beş gün olmasına rağmen yolu açılmayan mandıra sahibi  Yaşar Karagöz’ü isyan etti.

Geçtiğimiz hafta bütün Karadeniz bölgesinde etkili olan kar yağışı Şalpazarı ilçesinde olumsuz olarak etkiledi.Bazı mahalle yolları geç açılmış olsa da bazı mahalle sakinleri büyük baş ve küçükbaş hayvanlarına yiyecek veremedi.Şalpazarı İlçesi Sütpınar Mahallesinde bulunan 50 büyükbaş mandıra sahibi Yaşar Karagöz hayvanlarına ulaşmak için gidecek olduğu 500m yolun defalarca yetkililere bildirdiğim halde yolumuz açılmıyor,diye tepki göstererek isyan etti.

Karagöz; sosyal medya hesabından tepki göstererek yetkililere seslendi.Karagöz;değerli arkadaşlar şuan olduğum yer Şalpazarı İlçesi Sütpınar Mahallesi kendi sahibi olduğum içinde 50 büyükbaş hayvanın olduğu kar yağışı nedeniyle yolu kapalı olan mandıranın yolunu 15 gündür kapalı,ilk kar yağdığı zaman açılan yolumuz aynı gün içerisinde tekrar kapandı.Şuan mandıra içerinde hayvanlarımın yiyecekleri bitti. Mandıradaki hayvanlardan ürettiğim sütü 500 m yoldan taşıyarak arabayla satmaya getirecez. 500 metre karla kapalı yolun açılmamasından dolayı tepki gösteren Karagöz,Bu hayvanlar bur da açlıktan telef olursa bunların sorumlusu kim olacak,Telefonlarla iletişim kurmak istediğimiz yetkililer telefonlarımıza cevap vermiyor. Bu nasıl bir yönetim ,nasıl bir teşkilat kimle muhattab olaçağız. Bu yolumuz 15 günden beri neden kapalı ,bu yolumuzun açılmama sebebi nedir?,ben şuan bur da mağdur bir durumdayım,Hayvanlarımın yiyecekleri bitti,sütlerimiz var süt arabaları yol kapalı olduğundan dolayı gelmiyor.Yetkilileri arıyoruz,iş makinası geldi,gelecek deniliyor.bu sıkıntı içerinde bekliyoruz.Bütün yetkililere sesleniyorum yolumuzun açılmasını talep ediyorum;dedi.

Yaşar Karagöz paylaştı: 15 Şubat 2020 Cumartesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here