Karadeniz sanatçısı Sokakta Çöp Toplayarak, İnsanlığa Örnek Oluyor

0

Sakarya ili Hendek ilçesinde yaşayan Karadeniz Bölgesinin sevilen sanatçısı Meryem Akyüz, piknik  alanları ,Çoçuk parklarında ve yolda gördüğü çöpleri toplayarak insanlığa örnek bir farkındalık oluşturuyor.

ilk olarak geçen yıl  Elinde poşetle yerden çöp toplayan Karadeniz Bölgesinin sevilen sanatçısı Meryem Akyüz, insanların çevre temizliğine karşı daha duyarlı olmaları ve çevre temizliğine dikkat çekmek için böyle bir şey yaptığını söyledi. Sakarya Hendek ilçesinde yaşayan  Karadeniz bölgesi ses sanatçısı Meryem Akyüz , her sabah yaptığı sabah yürüyüşünden sonra Çocuk parkı ve mesire alanlarındaki çöpleri toplayarak çöp konteynerlerine bırakıyor.

Vatandaşların yollarda, çocuk parklarında, mesire alanlarında ve piknik yerlerinde bıraktıkları çöplerden dolayı bir çevre dostu olarak büyük bir rahatsızlık duyduğunu belirten Akyüz,bir yıl önce başlamış olduğu bu örnek davranışı çevreyi kirletmenin insanlığa yakışır bir davranış olmadığını göstermek için böyle girişimde bulunduğunu ifade etti. Vatandaşlardan yollarda, piknik ve çoçuk parkları alanlarında çöplerini atmamalarını rica eden Akyüz, “Mesire alanlarında ve yollarda çöplerin atılacağı konteynırlar var, ama buna rağmen bazı insanlar gittikleri yerlerde çöplerini sağa sola atıyor. Bu konuda insanların daha da duyarlı olmalarını istiyorum. Kişisel olarak başlattığım çevre temizlik çalışmasındaki amacım daha temiz ve güzel bir ülke için. Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için. Bu noktada herkesten bu duyarlılığı bekliyorum “dedi.

Yaklaşık bir 1 yıldan beri çevre temizliğine dikkat çekmek için bu girişimde bulunduğunu belirten Meryem Akyüz, haftada 1 gün 5 büyük poşet çöp topladığını, bunu yaparken de büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Akyüz, çöp toplamaya devam edeceğini de söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here