Kadırga Yaylası’nda Çöp Eziyeti!

0

Gümüşhane ve Trabzon İllerine ait  yaz aylarında en çok tercih edilen bölgelerinden olan Kadırga Yaylasında, çöplerin toplanmaması yaylacıların tepkilerine yol açtı , Yayla merkezinde  oluşan kötü koku ve sinekler yüzünden tatile giden vatandaşlar zor günler yaşıyor.

İnsanların yaz tatilleri ve yaylacıların yaylaya çıkması kent merkezinden kurtulup, özellikle yaylalarda insan yoğunluğu arttı. Trabzon ve Gümüşhane illerinde insanların tercih ettiği yaylalardan birisi de Kadırga  Yaylası… Ancak kent merkezindeki aşırı sıcak ve yoğun nemden kaçarak Kadırga Yaylasına yerleşen vatandaşlar, bugünlerde zor anlar yaşıyor. Haber sitemizi telefonla ulaşarak yaşadıklarını anlatan kimi yayla sakini, bölgedeki çöplerin bir aydan  uzun süre toplanmadığını,sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi.

“Yaylada en büyük sorun Kadırga Yaylası Yayla merkezinde yaşanıyor.Çöpler 1 ay gibi uzun aralıklarla toplanıyor. çöplerin toplanmaması nedeniyle yaylada ciddi bir hijyen sorunu ve rahatsızlık yaşanıyor. Çöpler koktuğu için karasinek sayısında büyük bir artış var. İnsanlar tatile geldikleri yaylada kötü koku nedeniyle dışarıya çıkamıyor. Sözde tatile gelen çocuklar evlerinden dışarı çıkarılmıyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here