Kadırga Otçu Şenliği 6 ilçe tarafından gerçekleşecek

0

Her yıl geleneksel olarak organize edilen Kadırga Otçu Şenliği bu yıl 6 ilçenin katılımıyla 19 Temmuz 2019 cuma günü gerçekleşecek.

Kadıga Otçular Haftası günü belirlendikten sonra biraraya gelen Başkan Yakup Turgut (Özkürtün Belediye Başkanı), üyeler Enver Şen (Kürtün Belediye Başkanı), Refik Kurukız (Şalpazarı Belediye Başkanı), Osman Beşel (Tonya Belediye Başkanı) Koray Koçhan (Maçka Belediye Başkanı) Ramis Uzun’dan (Beşikdüzü Belediye Başkanı)Otçular haftası öncesi Komite toplanarak görüşme gerçekleştirmiş ve program düzenlenmiştir. Yapılan görüşme sonucunda;

1- Kadıga Otçular Haftası Özkürtün, Kürtün, Şalpazarı, Tonya, Maçka ve Beşikdüzü belediyeleri tarafından ortaklaşa düzenlenecektir.

2- Kadıga Otçular Haftası Komitesi Başkan Yakup Turgut (Özkürtün Belediye Başkanı), üyeler Enver Şen (Kürtün Belediye Başkanı), Refik Kurukız (Şalpazarı Belediye Başkanı), Osman Beşel (Tonya Belediye Başkanı) Koray Koçhan (Maçka Belediye Başkanı) Ramis Uzun’dan (Beşikdüzü Belediye Başkanı) oluşmaktadır.

3- Kadıga Otçular Haftası programında ses ve sahne sistemi Trabzon Büyükşehir Belediye tarafından sağlanacaktır.

4- Afiş, Bilboard, davetiyeler Maçka Belediyesi tarafından tasarlanacaktır. a- Kadırga Otçular Logosu her tasarımda kullanılacaktır. b- Bilboardlar her ilçeye 2 adet olmak üzere 12 adet olacaktır. c- 50×70 100 adet afiş basılacaktır. d- 200 adet komite resmi davetiyesi basılacaktır. e- Şalpazarı Belediyesi tarafından 3000 adet şapka yaptırılacaktır.

5- Protokol yemeği Özkürtün ve Kürtün Belediyeleri tarafından karşılanacaktır. Kavurma ve Pilav servisi yapılacaktır.

6- Sunucu ve Sanatçılar a- Otçular namaz çıkışına kadar alana girecek. b- Sunucu olarak Ortahisar Belediyesi çalışanı Canan Kalaycı-Erol Yanık olacaktır. c- Programda 15 sanatçı yer alacaktır. Her sanatçı 20 dakika sahne alacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here