İstanbulda’ki Patlamadan Son Dakika

0

 

Son dakika haberi: Alçak saldırıyı PKK üstlendi

Hain saldırıdan bir son dakika haberi daha… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “En son aldığımız bilgiler çerçevesinde dün akşamki menfur saldırıda şehadete erişmiş vatan evlatlarımız 38 oldu. Bunların 30’u polis memuru ve emniyet görevlisi, 7’si sivil vatandaşımız, birinin ise kimliği henüz tespit edilemedi.” dedi.

Öte yandan İstanbul’daki alçak saldırıda kendini patlatan o teröristin görüntüleri ortaya çıktı.Alçak saldırıyı terör örgütü PKK’nın kolu olan TAK üstlendi.

son dakika: İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınında iki patlama meydana geldi. Gelen son dakika haberlerine göre; patlamalarda  30’u polis 7’si sivil, 1’i kimliği tespit edilememiş 38 kişi şehit oldu.  Saldırılar nedeniyle yaralananların sayısı ise 155 olarak açıklandı.

PKK ÜSTLENDİ

Beşiktaş’taki alçak saldırıyı terör örgütü PKK’nın kolu olan TAK üstlendi. Haberi Reuters haber ajansı duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş bugün yaptığı açıklamada, “İşaretlerin PKK’yı gösterdiğini” açıklamıştı.

SOYLU: GÖZALTI SAYISI 13’E ÇIKTI

Patlamalarla ilgili  son dakika açıklaması  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.  Soylu, “Dün akşamki saldırıda şahadete erişmiş vatan evlatlarımız 38 oldu. 7’si sivil vatandaşımız, 1’inin kimliği tespit edilemedi, 30 polis memurumuz şehit oldu. 155 vatandaşımız hastanelerde tedavi görüyor. Gözaltına alınanların sayısı 13’e çıktı. Saldırı PKK’yı işaret ediyor” dedi.

Kaynak: Son dakika.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here