Hemşerimiz Şahin Özen Profesör Kadrosuna Atandı

Şalpazarı İlçemize bağlı Üzümözü mahallesi sakini gururumuz hemşehrimiz TSSF Başkanı  Prof. Dr. Şahin Özen Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Profesör kadrosuna atanmıştır.

PROF. DR. ŞAHİN ÖZEN’İN BİYOGRAFİSİ

Sualtı dünyası ile 1986 ile 1998 yılları arasında görev yaptığı SAT’ta tanışan ve bu birimde dalış eğitmenliği yapan Prof. Dr. Şahin ÖZEN, Marmara Üniversitesi’nde açılan sualtı spor branşları bölümünün 1995’teki ilk mezunlarından.

1998’den itibaren Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tam zamanlı öğretim elemanı ve sonrasında öğretim üyesi olan Prof. Dr. Şahin ÖZEN, bu görevi kapsamında sualtı dünyası ve sualtı sporlarına yönelik bilimsel çalışmalarını sürdürdü.

Üniversitede yetiştirdiği öğrencileriyle TSSF yarışmalarında birçok şampiyonluk ve rekora imza atan, bin 500’den fazla öğrencisini scuba ile tanıştıran Prof. Dr. Şahin ÖZEN, 2005 yılında TSSF Yönetim Kurulu’nda aktif olarak görev aldı. Bu kapsamda yürüttüğü başkan yardımcılığı ve asbaşkanlık görevleri sırasında ilklerin ve uluslararası başarıların gerçekleştirilmesinde büyük katkısı olan Prof. Dr. Şahin ÖZEN,  Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğretim üyeliği görevini sürdürmesinin ardından Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Profesör kadrosuna atanmıştır.

Prof. Dr. Şahin ÖZEN, TSSF’nin 3 yıldız dalış eğitmeni, rehber dalıcı ve eğitmeni, gümüş cankurtaran eğitmeni, üçüncü kademede antrenör unvanlarına da sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here