Mutlu Karagöz Bir Günde olsa asker oldu

0

Şalpazarı ilçesi Geyikli Mahallesi sakinlerinden doğuştan Down sendromu olan Mutlu Karagöz  “temsili askerlik” uygulaması kapsamında  bir günlüğüne asker olmanın heyecanını yaşadı.

Şalpazarı ilçesi Geyikli Mahallesi sakinlerinden Mustafa Karagöz’ün oğlu doğuştan Down sendromu olan Mutlu Karagöz her defasında babasına ”ben asker olmak istiyorum ,beni askere gönder ,vatanımı korumak istiyorum ”demesinin ardından,babası tarafından bugün Şalpazarı ilçe Jandarma Karakol Komutanlığına getirilen Mutlu Karagöz bir günlükte olsa asker olmanın mutluluğunu yaşadı.

Şalpazarı İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından hazırlanan program babasıyla birlikte gelen doğuştan Down sendromu olan Mutlu Karagöz , askeri bot ve kamuflajları giydikten sonra eğitim alanına çıktı.

Karakolda vatani görevini yapan askerler, burada komutanlarının gözetiminde engelli Mutlu Karagöz’e eşlik etti. Mutlu Karagöz, asker selamı vermeyi, ‘rahat’ ve ‘hazır ol’ gibi komutlarda nasıl durulacağını öğrendi. Daha sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla  ellerini Türk Bayrağı ve silahların üstüne koyarak ant içti.

Mutlu Karagöz’ün babası Mustafa Karagöz oğlumun isteği yerine geldi, askeri forma ile görerek hayallerini gerçekleştirdiklerini belirterek oğlum Mutlu ile gurur duyduğunu ifade etti.

   

    

bal bu balll 😙😙😙mutlu

Halil Karagöz paylaştı: 27 Aralık 2017 Çarşamba

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 17 =