Kasabanın Şerifi Başkan Orhan Bıçakçıoğlu Adayım

0

Kasabanın Şerifi Diye bilinen Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu Adayım dedi.

Daha önce Beşikdüzü’nde tek dönem için aday oldum ve bir daha aday olmayacağım diyen Şerif lakabıyla tanınan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu Beşikdüzüspor gecesinde, kararını değiştirdiğini ve yeniden aday olacağını açıkladı.

Ali Şükrü Bey Kültür Merkezi Aşiyan Düğün Salonu’nda düzenlenen gecede konuşan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu: “Beşikdüzü ilçemizde 21 Eylül tarihinde yaşanan sel felaketi bence kader değil; tedbirsizlik, dikkatsizlik ve ihmaldir.

Yıllardır sorunları halının altına süpere süpüre bu noktaya gelindi. Bu felaketi önlememiz lazım. Sel felaketi 2012’de, daha önceki yıllarda da olmuştu. Biz göreve başladığımız ilk günde derhal denize yeni hatlar döşedik, ama yetmedi. Yapılması gereken şehir merkezinin içinden geçen derelerin üzerine tersip bentlerini yapılması idi. İnşallah Ocak ayının 12’sinde Devlet Su İşleri 10 tanesini ihale edecek. O küçük göletleri yapacağız. Toplamda da 20 göledi yapacağız ve Beşikdüzü bu makus talihi gelecek yıllarda yaşamaması için ne gerekiyorsa yapacağız.  Üç Dönem Daha Belediye Başkanıyım  Biz arkadaşlarımla beraber göreve geldiğimizden bu yana yaklaşık 33 ay oldu. Gelirken hırsım vardı, heyecanım vardı, şevkim vardı, şunu şunu yaparız diye bir takım  17 sene geriden uhdelerim vardı. Ama bugün geldiğim noktada, 30 Mart öncesinde o bendeki şevk, heyecan, azim ve arzu kat be kat arttı. Yani azalmamış artmış. Birileri, ben gün saydıkça diyorlar ki, “Orhan Bıçakçıoğlu galiba bir dönem yapıp gidecek. Karar ettim. En az üç dönem daha belediye başkanıyım. Bu vatandaş beni seçerse bu Beşikdüzü’ne hayatımı vakfedeceğim. Allah bana ömür verirse ölene kadar  belediye başkanı olmak için mücadele edeceğim. Çünkü bu Beşikdüzü’nün yapılması gereken o kadar çok şeyi var ki, kimileri hayal dahi edemeyecek. Önümüzdeki hafta Fransa’nın Lyon kentine gideceğim. Bir sonra ki ay İngiltere’ye gidiyorum. Bu Beşikdüzü’ne kazandıracağım projeler var. Yapmak istediklerim var. Gelecek nesilleri kurtarmamız lazım. Çocuklarımızı, torunlarımızı yaşatmamız lazım. Beşikdüzü’nü yaşat ki Beşikdüzünde birileri yaşasın. Ben bu Beşikdüzü’nü çok seviyorum” dedi.

Haber : www.trabzonhaber24.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 11 =